Як обливатися водою.

Обливання водою є найсильнішим видом загартовування. При регулярному, а головне правильному його проведенні поліпшується стан м'язової, нервової і кровоносної системи, підвищується імунітет. Але домогтися такого результату можна тільки, дотримуючись індивідуальність, систематичність і поступовість.
Інструкція
1
Оздоровчі властивості холодної води пов'язані з її впливом на нервові закінчення, розташовані на шкірі. Пристосовуючись таким чином до постійно змінюваних умов, організм стає менш сприйнятливим до перепадів температур і іншим погодним несприятливим факторам. Більш того, тренуються сердечнососудистая, нервова і м'язова системи, що є відмінною профілактикою багатьох хвороб.
2
Щоб загартовування водою пішло на користь, проводите його щодня цілий рік. Нерегулярні процедури і довгі перерви між ними неефективні, оскільки послаблюють адаптаційні механізми, активізовані холодом.
3
Найбільш підходящим місяцем для початку обливання водою є травень. Вплив холодної води в теплу погоду здається не таким агресивним і переноситься набагато легше. А до осені і зими організм стає вже цілком підготовленим, причому вже до більш низьких температур води. Однак це не означає, що треба чекати чергового травня, щоб почати зміцнювати організм водою. Можна варіювати температуру і вид загартовування, наприклад, почати з обтирання і тільки потім перейти на обливання.
4
Для попередження загострення хронічних хвороб та інших неприємностей зі здоров'ям загартовуйтеся поступово - кожні 2 дні знижуйте температуру води на 1 градус, не нижче 15оС у підсумку. Для першого дня приготуйте 3 відра води температурою 30оС взимку і 26оС влітку. Обіллєте себе швидко від верхівки або від плечей вниз і відразу встаньте на суху поверхню, після чого енергійними рухами розітріть тіло махровим рушником. Не стійте після обливання на холодному, мокрій підлозі або в самій ванні. Переохолодження ніг може викликати ефект зворотний оздоровленню.
5
Обливання водою сприйматиметься легко, якщо настроїтеся до нього психологічно і будете ставитися як до будь-якої щоденної процедурі. А щоб в майбутньому не виникало бажання змінити свою звичку, загартовувати в один і той же час, бажано відразу після ранкової розминки.
Корисна порада
Почекайте з обливанням водою під час респіраторних захворювань, а також при загостренні хронічних хвороб, гнійних запалень на шкірі. При порушенні внутрішньоочного тиску, гіпертонії і гіпотонії в стадії загострення і при виражених хворобах серця не використовуйте його зовсім.