Як вести щоденник дитини. Як вести щоденник новонародженого.

Для люблячих батьків цінними стають навіть найнезначніші моменти життя дитини. Зберегти інформацію про дитинство допоможе спеціальний щоденник, в якому можна записувати інформацію про зростання і розвитку дитини.
Інструкція
1
Виберіть зошит для ведення щоденника. В книжкових і канцелярських магазинах можна придбати готові моделі, але щоденник можна зробити самостійно з щоденника або альбому. Головне, щоб формат блокнота був зручним для записів і щоб туди можна було вклеювати або вставляти фотографії. Його можна оформити самостійно, наклеївши на обкладинку фотографію дитини або іншу приємну для вас картинку. При бажанні можна зробити і електронну версію щоденника.
2
датується кожну свою запис. Згодом вам буде простіше співвідносити інформацію з конкретним віком дитини.
3
Почніть запис з бажаного для вас моменти. Це може бути народження дитини, настання вагітності або навіть той момент, коли ви почали планувати поява на світ сина чи дочки. В якості ілюстрацій можна вибирати не тільки фотографії вашої родини, але і красиві картинки з журналів. Якщо ви вмієте малювати, скористайтеся цим при оформленні.
4
Записуйте не лише сухі цифри про зміну зросту і ваги дитини, але і різні кумедні випадки і ситуації. Також ви можете торкатися і свої переживання. Але не забувайте, що дитячий альбом - це не ваш особистий щоденник. Згодом його зможуть читати сторонні і сама дитина в більш дорослому віці.
5
Якщо ви запросите гостей на перший день народження дитини, виділіть їм сторінку в вашому щоденнику для написання побажань. Сам свято дитина, звичайно, не запам'ятає, але і йому, і вам згодом буде цікаво прочитати записи родичів і друзів.
6
Дайте батьку дитини можливість брати участь в складанні щоденника, якщо він цього хоче. У такій ситуації у вас вийде погляд на дитину з точки зору обох батьків.
7
Коли дитина почне говорити, записуйте його перші фрази і просто цікаві умовиводи. Згодом вам цікаво буде це згадати.
У міру росту дитини міняються його потреби в харчуванні. У віці 5-6 місяців грудне молоко або суміш вже не можуть забезпечити достатнє надходження в організм калорій, вітамінів і поживних речовин, тому в цей час вводять прикорм. Але якщо малюк схильний до алергії, нові продукти слід пропонувати йому з обережністю, а щоб відстежити реакцію на той чи інший вид їжі, потрібно вести харчовий щоденник.
Вам знадобиться
  • - зошит;
  • - ручка.
Інструкція
1
Щоденник харчування дитини корисний не тільки мамі, але і лікарю-педіатру: з його допомогою можна визначити підвищену чутливість малюка до різних продуктів, своєчасно виявити алергени і виключити їх з раціону. Якщо у вашої дитини є симптоми харчової алергії, ведіть харчової щоденник постійно і не забувайте показувати його лікаря.
2
Заведіть спеціальний зошит і расчертите її на стовпці: дата, час, вид продукту, кількість, зміни (шкіра, органи травлення, органи дихання), примітки. В графах «Дата» і «Время» фіксуйте кожен прийом їжі: сніданок, обід, полуденок, вечеря, а також перекуси в перервах (яблуко, печиво, кефір і т.д.).
3
В осередку «Вид продукту» вказуйте найменування, склад та виробника. Дитячий сирок чи йогурт з різними фруктовими і ягідними добавками може по-різному сприйматися організмом малюка. Так само справа йде і з однойменної продукцією різних виробників. Зокрема, в м'ясне, овочеве пюре і другі страви промислового виготовлення можуть додаватися як соняшникова, так і ріпакову олії, що дають різну реакцію, а склад, зазначений на етикетці, може не відповідати заявленому в назві. Робіть позначки про склад і тоді, коли готуєте їжу дитині самостійно.
4
У стовпці «Кількість» вказуйте в грамах з'їдений малюком обсяг продукту. Вводите новий вид їжі з 0,5 чайної ложки, поступово збільшуючи кількість до вікової норми, і відзначайте це в щоденнику харчування. Майте на увазі, що порція в 10 г може не викликати алергії, але при 60-70 г реакція проявиться.
5
Розділіть графу «Зміни» на 3 частини. У першій записуйте прояви на шкірі: свербіж, висипання, набряки, ступінь вираженості, локалізацію. У другій частині відзначайте реакцію на продукт з боку органів травлення: зригування, блювота, болі в животі, пронос, особливості цих явищ. У третій частині вказуйте відповідь органів дихальної системи на введення нової їжі: нежить, кашель, утруднене дихання. Записуйте також час прояву тієї чи іншої реакції організму на продукт.
6
Разом з тим існує ряд причин, які можуть ввести в оману з приводу наявності у малюка алергії на їжу. Наприклад, в день введення нового виду їжі йому було зроблено щеплення, він приймав лікарські препарати, надів білизна, випрана новим порошком, і т.д. Тому обов'язково вказуйте такі обставини в розділі «Примітки». Можливо, що наступного разу і за інших умов дитина сприйме новий продукт нормально.