Як відіпрати плями від порошку. Як вивести складні плями на матраці в домашніх умовах.

Пральний порошок - синтетичне миючий засіб, без якого сьогодні не обходиться жодна домашня господиня. Широкий асортимент магазинів побутової хімії дозволяє підібрати оптимальний варіант. Однак при неправильному використанні миючого розчину одяг можна зіпсувати - з'являються розводи, плями. З деякими забрудненнями впоратися досить просто, в більш складних випадках чистка може затягнутися.
Вам знадобиться
  • - ретельне полоскання;
  • - кошти для пом'якшення води;
  • - відбілювач або безхлорних плямовивідник;
  • - при необхідності: 3-4 тенісних м'ячика, засіб для прання пуховиків.
Інструкція
1
Використовуйте пральні порошки, які підходять конкретному типу полотна. Обов'язково дотримуйтесь інструкції виробника. Це обережет вас від неприємних наслідків прання. Перед покупкою кожної нової пачки уважно вивчайте склад - він може бути розроблений для кольорових або білих речей, делікатних тканин, вовни, кашеміру. Кожній суміші - своє призначення. Так, активний відбілюючий порошок може знебарвити кольоровий одяг, а «універсальне» засіб - зіпсувати ніжний кашемір.
2
Замініть порошок рідким миючим засобом, якщо ви перете верхній одяг із шаром утеплювача. Синтетичні кристали можуть залишитися всередині, і після висихання куртки або пальто на них з'являться некрасиві білі розводи. Для виробів з пуху і пера рекомендується купувати спеціалізований засіб типу Down Wash & Clean або Daunen Wash Hey Sport - воно повністю змивається під час полоскання, до того ж додатково доглядає за натуральним утеплювачем. Крім того, при пранні пуховиків кладіть в барабан 3-4 тенісних м'яча - вони будуть збивати одяг, а заодно виколоти з її товщі залишки мильного розчину.
3
Якщо на одязі з'явилися білі плями від прального порошку, ваша задача - якомога ретельніше її виполоскати. Покладіть заплямоване виріб в пральну машинку і прокрутите автомат з чистою водою, без додавання миючого засобу. Плосканіе можна продублювати, а при необхідності - запустити програму кілька разів.
4
Пом'якшіть воду, якщо вона жорстка - це допоможе краще виполоскати порошок з тканини і позбутися від розлучень. Для цього можна використовувати кондиціонер для білизни, відповідний даному типу полотна. Інший варіант - додати у воду невелику кількість харчової соди з розрахунку 1/2 чайної ложки на 1 л рідини. Оптимальне рішення - встановити в будинку фільтр для пом'якшення води, тоді прання буде ефективнішою.
5
Іноді після замочування або прання одягу за допомогою порошку на тканині з'являються блакитно-зелені плями. Зазвичай це відбувається при використанні складів, що містять синьку. Якщо погано розчинити кристали в воді, то підсинювати пігменти і барвники (такі як ультрамарин, індиго-кармін, паризька синь, анілінові фарби) можуть забруднити тканину.
6
Кольорове пляма від порошку виводите з білого полотна отбеливателями, з забарвлених тканин - безхлорних засобами для виведення плям (наприклад, засобом «Ушастий нянь»). Однак перед обробкою плям неодмінно протестуйте кольоровий одяг на стійкість до активної чистячої суміші. Якщо ви не впевнені у своїх силах, зверніться в хімчистку.
7
Щоб більше не стикатися з плямами від прального порошку, при подальших праннях завжди повністю розчиняйте його у воді і вибирайте правильний температурний режим. Уточнити його можна, вивчивши бирки виробника на одязі та інформацію на упаковці синтетичного миючого засобу.
Господарське мило є універсальним і екологічно безпечним плямовивідником . З його допомогою можна вивести пляму від порошку, мастики, клею, сажі та інших видів забруднювачів, які буває складно видалити іншими засобами.
Вам знадобиться
  • - господарське мило
  • - дошка
  • - біла тканина
  • - жорстка щітка
  • - гліцерин
  • - крохмаль
Інструкція
1
Приготуйте дошку, на якій будете обробляти пляма від порошку або будь-якого іншого забруднювача. Для цих цілей підійде звичайна прасувальна дошка, загорнута білою тканиною. Розкладіть виріб на дошці, ретельно очистіть його від пилу.
2
Замочите одяг у холодній воді на кілька хвилин. Потріть пляма господарським милом без зволожувачів, барвників та інших добавок. Ділянка, з якого потрібно видалити пляму, обробляйте жорсткою щіткою для одягу. Прополощіть річ у чистій воді.
3
Якщо вивести пляма не вийшло з першого разу, повторно обробіть його розчином господарського мила. Залиште річ на півгодини в холодній воді з додаванням рідкого миючого засобу. Потім ретельно прополощіть.
4
Щоб видалити плями з білих речей, розчиніть невелику кількість відбілюючого кошти в воді і замочіть в ній попередньо оброблену господарським милом річ. Використовуйте препарати, в яких міститься кисень. Вони діють більш щадяще, на відміну від засобів на основі хлору.
5
Старі плями попередньо розм'якшите. Нанесіть гліцерин на м'яку тканину або губку і акуратно промокніть їм забруднену ділянку. Прилеглі до плями ділянки змочіть водою і посипте невеликою кількістю тальку або крохмалю. Це запобіжить появі розлучень.
Зверніть увагу
Кислотні та спиртові розчини, використовувані для видалення плям, руйнують фарбу, тому після прання колір одягу може потьмяніти. Оцтова кислота і препарати, до складу яких вона входить, не підходять для обробки ацетатного шовку, так як руйнують його.
Корисна порада
На невеликі плями наносите розчин дерев'яними паличками або піпеткою. Великі плями обробляйте жорсткою щіткою або тканиною в напрямку від краю до центру. Обробляйте плями завжди з виворітного боку виробу, щоб не пошкодити структуру тканини з лицьового боку.