Як написати портрет.

Художники, здатні за допомогою фарби або олівця передати на папері достовірний портрет , невідмітний від свого справжнього прототипу, здаються багатьом людьми, що володіють незбагненним майстерністю. В дійсності, якщо докласти зусиль, ви теж зможете намалювати реалістичний портрет - для цього потрібно мати деякі уявлення про те, як влаштовано обличчя людини, а також про техніку і прийомах живопису та графіки.
Інструкція
1
Створюючи портрет , ви спочатку працюєте над композицією, потім над малюнком, і в останню чергу - над живописом.
2
Будь-яка робота художника завжди повинна починатися з опрацювання композиції. Подумайте, яким має бути освітлення моделі, з якою ви будете малювати портрет ; в якому ракурсі перебуватиме її обличчя; чи будуть видні на портрет е плечі; в якому положенні перебуватимуть руки моделі - всі ці параметри важливо визначити заздалегідь, щоб перед вашими очима вже перебував уявний портрет , який ви хочете намалювати.
3
Всі деталі та тонкощі портрет а повинні гармонійно поєднуватися і підкорятися загальній композиції. Продумайте лінійну і повітряну перспективу, щоб надати портрет у обсяг і реалістичність. Лінійну перспективу ви закладіть на етапі малюнка, а повітряну - на етапі роботи фарбами та пензлем.
4
Також варто продумати майбутній фон вашого портрет а, в якому можна використовувати різні художні прийоми, що доповнюють загальну атмосферу малюнка (контрасти, гра світла і тіні, контури, колірні плями, і інше).
5
Продумавши композицію, почніть робити графічний начерк моделі. Малюючи голову, шию і груди людини, орієнтуйтеся на розташування западини між ключицями - визначте місце розташування цієї западини і проведіть через неї допоміжну вертикальну лінію, від якої будуть будуватися інші елементи малюнка. Також орієнтуйтеся на становище підборіддя щодо западини і вертикальної осі, і на положення вух.
6
Після цього визначте положення перенісся і основи носа, від яких ви зможете вибудувати всі інші фрагменти обличчя - ніс, рот і очі.
7
В побудові голови відзначте вертикальну і горизонтальну лінії, що проходять через точку перенісся. Намітьте розташування очних западин, ширину особи, лінію росту волосся, вилиці, і інші елементи.
8
Пам'ятайте про пропорції - висота особи становить три чверті від висоти голови в цілому. На рівні очей ширина обличчя складе дві третини висоти голови. Намалюйте очі на лінії перенісся рівно між верхівкою і кінчиком підборіддя.
9
Ширина кожного ока в пропорціях становить одну п'яту загальної ширини голови, а відстань між очима дорівнює одному оці. Підстава носа повинно відповідати ширині очі. На середній лінії між особою і потилицею намалюйте вуха.
10
Проведіть верхню межу вуха на рівні найвищої точки брови. Ширина шиї повинна складати половину ширини голови. Малюючи голову, зображайте площині - це яйцевидний овал (особа), трапецевидная призма (ніс), куляста форма (очі). Малюючи очі і вуха, дотримуйте симетрію. Вони повинні бути абсолютно однаковими.
11
Після того, як малюнок створений, доопрацювати його в живописній техніці, виділяючи найголовніше - емоції і красу намальованого людини, за допомогою різних прийомів живопису і різної фактури мазків і фарб.
12
Перенесіть малюнок на полотно, зробіть подмалевок з пастельних теплих відтінків, намітьте основний колір волосся, а потім намітьте основні фрагменти тіні, півтіні і світлових плям. Починайте малювати обличчя з більш великих і загальних форм, і закінчуйте опрацюванням дрібних деталей.