Як оформити тур.

Самая зручна форма організації подорожі - через туристичне агентство, адже при цьому ви рятуєтеся від необхідності самостійно шукати і бронювати готель, купувати квитки, страхувати себе і свій багаж, вирішувати різні питання з консульствами і посольствами і т.д. Але оформляти тур слід правильно навіть через агентство, щоб не втратити свої гроші і не розчаруватися в поїздці.
Інструкція
1
Ваш найперший і найважливіший крок - вибір заслуговує на довіру туристичного агентства. Якщо воно надійно, ваш тур буде оформлений грамотно, і неприємних сюрпризів у поїздці не буде. Хороше агентство має відмінну репутацію у клієнтів. Щоб переконатися в компетентності організаторів, шукайте відгуки людей, які раніше скористалися їх послугами. Агентство повинно працювати в цій сфері давно, і справа не тільки в чесності та порядності його співробітників, але і в досвіді рішень складних питань.
2
Бажано, щоб ви нанесли візит в агентство вже після того, як визначитеся, в якому місці або в якій країні хочете відпочити, який вид відпочинку віддаєте перевагу - екскурсійний або пляжний, які вимоги пред'являєте до місця проживання. По-перше, в цьому випадку ви будете почувати себе впевненіше, і вам не запропонують малопривабливу путівку. А по-друге, ви полегшите завдання менеджеру, який займатиметься пошуком підходящих для вас варіантів.
3
Замовлення туру зазвичай проводиться в офісі турфірми, але якщо ви вже користувалися раніше її послугами і знаєте порядок дій, можете зробити замовлення і по телефону або через сайт, електронну пошту (якщо фірма це допускає).
4
Ви заповнюєте лист бронювання туру, вказуючи всі свої побажання. Також підписуєте попередній договір, в якому зазначено, що ви хочете забронювати, за яку саме ціну, коли і на який термін бажаєте поїхати і т.д., після чого очікуєте відповіді туроператора. Якщо в туристичному агентстві наполягають на авансі, і ви вирішуєте його дати, вимагайте документи, що підтверджують факт оплати та вказують, за що вона зроблена. Але зазвичай на цьому етапі плата не вноситься.
5
Туристична фірма, яка з вами працює, робить замовлення туроператору. Він повинен підтвердити бронь, тобто готовність закріпити за вами місце в літаку і номер в готелі. Зазвичай це відбувається протягом доби або трохи більше, якщо запит йде в іншу країну.
6
Якщо ви збираєтеся в поїздку в розпал сезону або під свята, краще замовляти тур і, відповідно, бронь раніше, оскільки хороші місця в готелях продаються першими, і вам в останню мить може дістатися те, що не користується попитом. Але в тих випадках, якщо ви хочете заощадити на поїздці, спробуйте придбати гарячу путівку. Ви можете отримати хорошу знижку.
7
Після підтвердження бронювання ви можете йти в туристичне агентство підписувати договір і оплачувати тур. Не тягніть, тому бронь швидко знімається. Зазвичай оплачувати тур слід протягом 2-3 днів. У деяких турагентствах допускається розстрочка, тобто оплачувати путівку ви можете по частинах. У цьому випадку звертайте увагу на той пункт договору, в якому йдеться про ваші обов'язки. Там вказується, коли ви повинні вносити оплату, тому при затримці виплати доведеться платити пені за прострочення.
8
Уважно читайте договір. У ньому містяться всі дані туроператора, його і ваші обов'язки, порядок дій у разі будь-яких форс-мажорних обставин. Там же повністю описується ваш тур - терміни, місце проживання, харчування, екскурсії та інші нюанси. Вказується, коли і як має бути оплачений тур, які документи і в який термін ви повинні принести. Не пропустіть і той пункт, в якому описується розірвання договору з вашої ініціативи. Якщо ви сумніваєтеся в тому, що правильно розумієте якісь нюанси, не соромтеся задавати питання, адже це ваше право і ваші гроші. А краще проконсультуйтеся з юристом.
9
Після повної оплати ви отримуєте путівку, пам'ятку, в якій описується, як вам слід діяти в різних ситуаціях за кордоном, страховий поліс і квитки на літак або поїзд. Іноді ваучер, страховка та авіаквитки видаються представником туроператора в аеропорту. Але про ці нюанси слід дізнаватися в конкретному агентстві.