Як очистити суперклей. Як виготовити суперклей в домашніх умовах.

Суперклей - незамінна в кожному будинку річ, здатна якнайміцніше з'єднати між собою гумові, пластмасові, керамічні, дерев'яні і навіть металеві деталі. Користуватися суперклеєм потрібно дуже обережно, адже при попаданні на одяг або шкіру рук, він може принести вам масу клопоту. Очистити суперклей не так-то просто.
Вам знадобиться
  • - рідина для зняття лаку;
  • - ацетон;
  • - пемза або наждачний папір;
  • - мило і лосьйон для рук;
  • - шматок картону або щільного білого паперу;
  • - ватяний тампон, шматок білої бавовняної тканини або непотрібна зубна щітка
Інструкція
1
При попаданні суперклею на пальці рук або інші ділянки тіла ні в якому разі не намагайтеся відірвати засіб по шматочках. Таким способом ви не тільки не позбудетеся від клею, але і пошкодите свою шкіру. Дійте максимально акуратно.
2
Довго і дуже ретельно мийте руки з милом в гарячій воді. Клей зійде з шкіри швидше, якщо мило ви будете чергувати з лосьйоном для рук.
3
Для того щоб швидше очистити суперклей з шкіри, скористайтеся пемзою або, якщо такої в господарстві не виявилося, дрібним наждачним папером. Обробіть нею забруднене місце і обполосніть руки гарячою водою. Якщо пляма від суперклею не зникло повністю, повторіть процедуру кілька разів.
4
Якщо під час використання суперклею кілька крапель його попало на ваш одяг, дочекайтеся повного висихання засобу і тільки тоді приступайте до очищення тканини.
5
Під забруднене клеєм місце на одязі підкладіть шматок картону або щільного білого паперу. Це необхідно для того, щоб тканина не приклеїлася до столу або до іншої поверхні в процесі очистки. Не використовуйте кольоровий папір і кольоровий картон. Це загрожує фарбуванням тканини в колір «підкладки».
6
Скористайтеся ацетоном або будь-яким іншим засобом, у складі якого він присутній, наприклад, рідиною для зняття лаку. Перш ніж приступити до очищення перевірте, чи не зіпсує вибране вами засіб тканину. Для цього капніть його на внутрішній шов вироби і поспостерігайте за реакцією. Якщо нічого з тканиною не відбудеться, сміливо приступайте до видалення з неї суперклею.
7
Змочіть в ацетоні ватяний тампон, шматочок білої бавовняної тканини або непотрібну зубну щітку і обробляйте пляма до тих пір, поки воно не зникне. Будьте готові до того, що ця процедура займе у вас досить тривалий час.
8
Якщо обробці ацетоном річ не підлягає, через 3-4 дні після появи на ній плями від суперклею, коли його «мертва хватка» трохи знизиться, розм'якшите тканину легкими ударами молотка і ретельно поперіть річ в мильній гарячій воді.