Як обшити стіни панелями.

Филенчатие панелі дещо відрізняються від шпунтованих, проте зі своєю декоративною функцією і перші, і другі дуже непогано справляються. Раніше фільончасті панелі виготовляли столяра, зараз же на фабриках випускаються цілі комплекти, які дозволяють самостійно обшити стіну панелями навіть недосвідченому в питаннях ремонту людині. Ці готові комплекти дозволяють обходитися без каркаса з дерев'яних рейок, що кріпиться до стіни.
Інструкція
1
Перш ніж приступати до обшивки стін готовими панелями , спочатку демонтуйте старі плінтуси. Потім обріжте нові плінтуси (з комплекту) по необхідної довжині і прикріпіть їх до стіни за допомогою спеціального клею. Далі панелі вставлятимуться в прорізи в плінтусах.
2
Міцно притисніть до стіни плінтуса, щоб ті добре зафіксувалися. Пол зазвичай не буває абсолютно рівним, тому вам доведеться перевірити горизонтальність плінтуса, скориставшись спиртовим рівнем. Якщо буде потрібно, підрівняйте кожен плінтус так, щоб верхня його сторона перебувала на одному і тому ж рівні протягом всієї стіни.
3
Щоб прикріпити панель до стіни, просто нанесіть спеціальний клей на поверхню панелі, яка безпосередньо буде стикатися зі стіною.
4
Далі вставте панель прямо в проріз у верхній кромці вже встановленого плінтуса, після чого притисніть її до стіни. Панелі встановляться рівно і чітко, якщо сам плінтус буде рівно встановлений.
5
У більшій частині подібних готових комплектів для з'єднання панелей між собою використовуються планки. Так як панелі з обох сторін мають прорізи, необхідно ці прорізи заповнювати планками, які будуть досить щільно утримувати панелі разом. Намажте планку клеєм з одного боку і вставте її обмазаної стороною в шпунт панелі. Почекайте трохи - нехай схопиться клей. Тепер обмажте клеєм другу сторону планки і вставляйте наступну панель, також обмазану клеєм в потрібних місцях.
6
Прикріпивши до стіни всі панелі з планками, обріжте останню панель так, щоб вона щільно увійшла в кут кімнати. Ображати кінці рейок дадо під кутом 45о, щоб з'єднати їх в «вус» в кутах кімнати.
7
Остання процедура: Змастіть клеєм рейку дадо (з тильної сторони), після чого прикріпіть її до панелі уздовж її верхнього краю. Після схоплювання клею закладіть зазори між панелями . Тепер у вас є можливість обробити панелі так, як вам захочеться.
Між стіновими панелями МДФ і ПВХ є безліч подібностей. Однак існує різниця в їх монтажі. Для подібної обробки практично не потрібно готувати поверхню. Вам не доведеться видаляти старі шпалери, фарбу, вирівнювати стіни та інше.
Вам знадобиться
  • - каркас (з дерев'яного бруса, з профілю пвх або стельовий металевий профіль);
  • - рівень;
  • - панелі ПВХ.
Інструкція
1
Для початку необхідно розглянути практично найпоширеніший спосіб обробки - каркасний. Каркас також прийнято називати латами. Для його створення є кілька варіантів. Досить часто люди монтують каркас з дерев'яного бруса або спеціального профілю ПВХ, який призначений спеціально для таких панелей. Однак на практиці можна побачити, що дерево є не самим підходящим матеріалом для такого виробу. У панелей МДФ не ховається стик, тому стіна виходить смугастої. Уздовж всіх стиків проходять поглиблення. Якщо відбувається невелике зміщення щодо стику, то визначити візуально це практично неможливо. Між панелями з ПВХ стик практично не видно. Тому якщо дерев'яний каркас почне «вести», то навіть маленька щілина буде кидатися в очі. Саме тому каркас рекомендується робити з профілю ПВХ. Також добре зарекомендував себе звичайний стельовий металевий профіль. Тому першим кроком на шляху обшивки стін панелями ПВХ повинен стати вибір матеріалу карскас.
2
Далі за допомогою рівня розмітьте периметр. Розмітка виконується за тим же принципом, що і для будь-якого іншого каркаса - від самої випирає точки. Якщо розібратися, то можна зрозуміти, що це не зовсім периметр, так як вертикальні напрямні тут зовсім не знадобляться. Потрібен лише верхній і нижній профіль. Нижній йтиме вздовж самої підлоги, тобто на такому рівні, на якому можна згодом прикрутити плінтус. Висота верхнього профілю повністю залежить від того, який в даному приміщенні буде стеля. Приміром, якщо всі монтажні роботи закінчено, то профіль можна закріпити під саму стелю. Якщо ж планується стелю обшити пластиковими панелями, то профіль необхідно спочатку пустити на тому рівні, на який і опуститься стеля.
3
Основний каркас необхідно монтувати строго перпендикулярно напрямку панелей. На даний момент досить часто використовують вертикальний варіант кріплення, тому профіль для каркаса повинен бути монтований горизонтально. Профілі рекомендується монтувати з кроком в 400 міліметрів. Встановлюються вони на прямі схили. Якщо конфігурація набору панелей звичайна, то перемички з профілю тут не знадобляться.
4
Після цього залишається тільки виконати облицювання панелями. Якщо ж ви вирішили виконувати монтаж панелей горизонтально, то в цьому випадку необхідно закріпити ще два профілі по кутах. До них будуть кріпитися внутрішні куточки або ж завершальний елемент.