Як очистити стелю від втиснути фарби. можна клеїти шпалери на водоемульсійну фарбу на стелю.

Прийнявши рішення зробити нове якісне покриття для стелі, необхідно звільнити його поверхню від попереднього. Підготовчі роботи вимагають особливої ретельності, тоді результат буде радувати вас довгий час. Видалення водоемульсійною або вододисперсійної фарби - це важкий і «брудний» процес. Але потрібно запастися терпінням і очистити стелю повністю, особливо якщо є необхідність освіжити штукатурні покриття.
Вам знадобиться
 • - драбина;
 • - поліетиленова плівка;
 • - шпатель;
 • - газети;
 • - клейстер або шпалерний клей;
 • - валик з телескопічною штангою;
 • - кювета для фарби;
 • - будівельні окуляри і респіратор;
 • - дриль з насадкою;
 • - щітка з металевим ворсом.
Інструкція
1
Закрийте підлогу і залишилася в приміщенні меблі розгорнутими газетами, а ще краще накрийте поліетиленовою плівкою, закріпивши її в декількох місцях малярським скотчем, щоб не задиралася при пересуванні драбини. Затягніть вікно покупними паперовими жалюзі або газетами. Дверний отвір прикрийте плівкою, інакше бруд рознесеться по всій квартирі. Одягніть захисні окуляри і при необхідності скористайтеся респіратором.
2
Наберіть теплу воду в тазик. Закріпіть поролоновий валик на телескопічною штанзі. Змочіть невелику поверхню стелі і почекайте хвилин 10. Потім, ставши на драбину, наскрібши це місце металевим шпателем. Якщо ваша водоемульсіонка легко стала відставати від стелі, очистіть таким чином всю площу. Але досить часто зустрічається вологостійка фарба, вона від простого змочування НЕ розбухне. Тоді дійте по-іншому.
3
Перший способПріобретіте найпростіший шпалерний клей. Можна скористатися ПВА або зварити крохмальний клейстер. Надайте масі консистенцію рідкої сметани. Перелийте її в пластикову кювету для фарби з рифленим боком, щоб можна було віджимати зайву рідину. Змочуючи валик, наносите клей на стелю і відразу ліпіть на нього розгорнуті газети.
4
Рівномірно розгладжуйте їх на стелі пластиковим шпателем для шпалер або ганчіркою. Газети повинні повністю висохнути. Потім, ставши на драбину, тягніть однією рукою за край газети, а шпателем в другій руці відскрібати відстала водоемульсійну фарбу зі стелі.
5
Другий способВозьміте щітку з металевим ворсом і обробіть нею весь стелю. Щетина залишить на водоемульсійною фарбі множинні зарубки, які пропустять воду до штукатурного шару крізь вологостійке покриття.
6
Рясно покрийте теплою водою весь стелю за допомогою великої кисті або валика. Залиште на 10 хвилин і ще раз гарненько змочіть всю поверхню. Потім відкрийте вікно і двері, влаштувавши протяг. Водоемульсійна фарба почне лущитися і піде лахміттям. Зчистите їх металевим шпателем.
7
Третій спосіб застосовують на невеликих поверхнях або на товстому шарі водоемульсіонкі. Розігрівайте стелю будівельним феном і зачищайте спученої фарбу шпателем.
8
Четвертий способоності дуже запорошений, зате швидкий і дешевий. Звільніть стелю від фарби за допомогою дриля із спеціальною насадкою або стрічкової шліфмашінкой.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=y6Z8VEZ5yOg
Будівельні роботи, пов'язані з ремонтом стелі, досить «брудні» і трудомісткі. Тому намагайтеся відразу зробити якісне нове покриття, щоб через пару років вам не довелося все переробляти заново. Якщо ви не плануєте натяжну або підвісну конструкцію, операцію з видалення старої фарби зі стелі потрібно проводити ретельно. Від неї залежатиме якість зчеплення нового шару покриття з штукатуркою.
Вам знадобиться
 • - квітковий розпилювач;
 • - поліетиленова плівка;
 • - захисні окуляри і респіратор;
 • - драбина;
 • - щітка з металевим ворсом;
 • - шпатель;
 • - валик;
 • - смивка для масляної фарби;
 • - будівельний фен;
 • - газети;
 • - шпалерний клей.
Інструкція
1
Перед початком робіт з очищення стелі від фарби необхідно підготувати засоби захисту від пилу і бруду. Застеліть підлогу щільним шаром газет або поліетиленовою плівкою. Якщо в приміщенні залишилася великогабаритні меблі, накрийте її плівкою, закріпивши краю малярським скотчем. Одягніть захисні окуляри і респіратор.
2
Зняття побілки з потолкаНаберіте в квітковий розпилювач теплу воду з-під крана. Окропити пару квадратних метрів побілки і залиште на 10 хвилин, щоб побілка гарненько просочилася і набухла.
3
Проведіть невеликим шпателем по стелі. Добре підготовлена побілка повинна відходити від основи вологими пластами. Якщо крейду або вапно стікають по металевому лезу, дайте час воді трохи краще вбратися. А пилять покриття змочіть ще раз.
4
Очистіть таким чином весь стелю.
5
Наберіть у відро теплу воду, візьміть велику губку для миття машин. Протріть вологою губкою весь стелю. Після шпателя ця робота займе у вас небагато часу.
6
Повністю просушіть стелю. Уважно огляньте і зачистите недороблені місця.
7
Видалення водоемульсійною або вододисперсійної краскіПервий спосіб. Розведіть будь-який дешевий шпалерний клей або використовуйте негустий клей ПВА. Широким пензлем намажте газети і приклейте їх до стелі. Дайте висохнути. Відірвіть газети разом з фарбою. Невидалені водоемульсіонку зачистите металевою щіткою або наждачним папером.
8
Другий спосіб. Візьміть щітку з металевим ворсом. Наскрібши нею всю поверхню стелі. Щітка залишить на покритті глибокі подряпини, що дозволить воді проникнути крізь фарбу в штукатурний шар.
9
Закріпіть поролоновий валик на телескопічною штанзі. Занурюючи його в теплу воду, рясно змочіть всю поверхню стелі.
10
Влаштуйте в приміщенні протяг. Фарба спучиться і піде лахміттям. Отскребая її металевим шпателем.
11
Очищення стелі від масляної краскіПервий спосіб. Придбайте в будівельному магазині спеціальну змивку для масляної фарби. Нанесіть її на стелю шпателем або пензлем. Залиште на покладене за інструкцією час. Потім зчистіть розм'якшене покриття шпателем.
12
Другий спосіб. Зніміть масляну фарбу зі стелі за допомогою спеціальної насадки на дриль. При маленькій площі стелі можна скористатися будівельним феном. Він споживає багато енергії, застосовувати його на великих просторах недоцільно.