Як підготуватися до змагань.

Якщо аматорські тренування в спортзалі можуть варіюватися по інтенсивності, і ви можете в будь-який момент розслабитися, то великий спорт, як правило, не дає такої можливості - особливо в тому випадку, коли потрібно готуватися до спортивних змагань і змагань . Підготовка до змагань - відповідальний процес, який по складності і ступеня навантажень відрізняється від звичайних тренувань. Для того, щоб підготовка була максимально ефективною, продумайте і розплануйте тренувальний процес. Дотримання плану та послідовне виконання задуманих дій приведе вас до успіху.
Інструкція
1
Ключовими моментами в плані повинні стати циклічність і поступовість роботи. Це натренує ваш організм і дасть йому можливість відновитися. Кожна наступна тренування повинна захоплювати трохи більше моментів, ніж попередня, і ускладнювати ваше навантаження. З кожним тренуванням ваші вміння повинні рости.
2
Після кожного тренування проводите самоконтроль - це дозволить зрозуміти, чи підходить вам створений план, і чи не потрібна його відкоригувати. Слідкуйте за своєю тілесною формою, станом здоров'я, загальним настроєм. Не перевантажуйте свій організм - регулярно відпочивайте і розслабляйтеся.
3
Навантаження повинні бути продуманими до дрібниць. Не здійснюйте поширеної помилки - не влаштовуйте собі марафонських забігів і поїздок на довгі відстані.
4
Занадто об'ємна тренування не дасть потрібного результату і перевтомився вас. Набагато важливіше приділити увагу витривалості й силі - і саме ці параметри потрібно розвивати в регулярних тренуваннях.
5
В процесі підготовки до змагань найпростіше контролювати стан організму, вимірюючи пульс.
6
Порахуйте кількість ударів за 10 секунд і помножте на шість. Перевіряйте свій стан згідно частоті серцевих скорочень - починаючи з ранку, коли ви спокійні, і закінчуючи останньою хвилиною тренування, коли організму вже дана певне навантаження.
7
Наберіться терпіння - тренування витривалості і сили вимагає певного часу. Вам потрібно розділити тренувальний процес на швидкісну, силову і спеціальну роботу. Чергуйте заняття, щоб організм відпочивав від різних видів навантаження.
8
Розподіліть заняття по днях тижня, щоб сформувати для організму певний цикл. У вівторок працюйте над силовими навантаженнями, періодично даючи собі відпочинок під час розминки. На розминці ваш пульс повинен становити 110-140 ударів на хвилину. В четвер влаштуйте швидкісну тренування на час.
9
Продовжуйте тренуватися згідно поставленому планом - в неділю ви можете влаштувати собі найскладнішу тренування, завершивши тижневий цикл, і з наступного тижня почавши тренуватися знову з першого етапу циклу.
Найважливішим аспектом при підготовці до змагань є психологічний настрой. Навіть перевершуючи суперника на голову, можна програти, «перегорівши» або проявивши зайве хвилювання.
Будь-який спортсмен тренується, покращує свою майстерність для того, щоб здобути перемогу в змаганнях. Найчастіше показуючи прекрасні результати в тренувальному процесі, він в буквальному сенсі слова «провалюється» в найвідповідальніший момент, коли потрібно показати результат.Ето може бути пов'язано з недоліками в двох основних аспектах підготовки: психологічному і функціональному.

Психологічний настрій

Для підготовки до змагань вкрай важливо правильно налаштуватися емоційно і ментально. Не варто сильно переживати перед стартом або матчем за кінцевий результат. Треба постаратися націлитися на отримання задоволення від самого процесу. Вважається, що в житті цікавий не момент досягнення мети, а пройдений до неї шлях. Розуміючи це, можна відкинути зайві емоції і просто робити свою справу. Якщо мова йде про забігу або футбольному матчі, потрібно спробувати напередодні ввечері уявити себе безпосередньо в змаганнях, відчути, як починають працювати м'язи, частішає серцебиття. Подібний підхід допоможе трохи знизити хвилювання в реальності, що немаловажно.Некоторие тренери футбольних і хокейних команд перед важливими матчами відправляються зі своїми підопічними в гори чи ліс, щоб повністю відключитися від дійсності. Подібне ментальне і емоційне переключення дозволяє зняти напругу, подивитися на все зі сторони.К цьому можна вдатися самостійно, прогулявшись пару годин в лісі, відвідавши кінотеатр. Головне, щоб відбулося перемикання. Комп'ютерні ігри, просиджування в інтернеті не допоможуть, так як в даному випадку необхідна фізична актівность.Еслі йдеться, наприклад, про бійцівський поєдинку, можна готуватися заздалегідь за кілька днів і тижнів. У такому випадку важливо поступово відключатися від навколишньої дійсності, під час кожного тренування проживати емоції, близькі до реальних бойових. Тоді сам поєдинок не викличе великого стресу для психіки.

Функціональна готовність

Є прекрасна приказка: «Важко у навчанні - легко в бою». Це означає, що чим інтенсивніше були тренування, тим легше буде під час змагань, так як фізичну перевагу допоможе в потрібний момент зробити ривок, нанести удар, обігнати суперника і так далі. До змагань готуються заздалегідь, незалежно від виду спорту. Наприклад, до забігу на три кілометри підготовка ведеться протягом декількох тижнів - навантаження постійно зростає, підвищується витривалість. А ось до тривалих кубковим змаганням, як, приміром, в біатлоні, прийнято готуватися близько півроку, так як вони тривають п'ять місяців. Якщо щось упущено під час тривалої підготовки, спортсмен потрапить в «функціональну яму», що не дозволяє йому кілька стартів показувати хороші результати.