Як убезпечити себе в поїздці на природу.

Для жителів міст поїздка на природу - справжнє задоволення і можливість відпочити від міської суєти. Це подія, до якої готуються заздалегідь. На жаль, часто ця підготовка зводиться тільки до придбання запасів продовольства, а можливі небезпеки в розрахунок зовсім не приймаються. Щоб у вас дійсно вийшов відпочинок, а не мука, необхідно убезпечити себе в поїздці на природу і максимально запобігти від неприємностей.
Інструкція
1
Обов'язково дізнайтеся прогноз погоди на ці дні, які ви плануєте провести на природі. Подбайте про те, щоб не промокнути і не замерзнути, якщо прогноз обіцяє вам короткочасні дощі або похолодання. Прекрасний вихід - легкі і займають мало місця целофанові плащі, якими можна забезпечити і дітей, і дорослих.
2
Вивчіть карту місцевості, куди ви прямуєте, особливо якщо ви їдете туди вперше. Візьміть її з собою, щоб не заблукати. Якщо на природу ви відправляєтеся декількома самостійними групами, домовтеся про систему розпізнавальних знаків і міток, які допоможуть не збитися зі шляху і вийти всім групам до обумовленого місця. Візьміть з собою компас.
3
Продумайте екіпіровку. Навіть якщо ваш шлях планується по зручним прокладеним стежках, надіньте спортивне взуття, яку можна жорстко зашнурувати на нозі - кросівки з шкарпетками, які захистять від потертостей ніг. Речі і спорядження краще нести в рюкзаках, які дозволять звільнити руки і допомагати ними собі при пересуванні, наприклад, в горах.
4
Подбайте про безпечний і комфортному нічлігу - візьміть з собою поліуретанові пінні килимки, легкі і зручні спальники і намети. Для нічного пересування вам будуть потрібні ліхтарики, краще ті, що кріпляться на лобі і знову ж залишають вільними руки. На всякий випадок покладіть в рюкзак кілька свічок і не забудьте сірники.
5
Обов'язково візьміть з собою аптечку. У неї можна покласти таблетки від головного болю і діареї, перев'язувальні матеріали, йод, таблетки для знезараження води. Якщо поруч з місцем, де ви плануєте поставити свій табір, є вода, то цілком ймовірно, що до вечірнього вогнища в ваш табір прилетять незвані гості - зграї голодних лісових комарів. Постарайтеся зустріти їх у всеозброєнні і запасіться не тільки мазями і спреями, але і спеціальними паруючими спіралями, які діють на відкритому повітрі.
6
Дотримуйтесь на природі обережність, особливо коли ви тільки початківці туристи. Не відпускайте дітей в ліс або до води без нагляду старших. Як можна менше користуйтеся сокирою - часті випадки травматизму при рубці дров. Лісовий сухостій цілком можна поламати підручними засобами. Не дозволяйте дітям грати з ножами і балуватися поруч з багаттям.