Як обслуговувати банкети.

Багато солідні фірми і підприємства влаштовують банкети для своїх співробітників, такі заходи стали досить популярні. Обслуговування має вестися на належному рівні, щоб клієнти зверталися саме в ваш заклад.
Інструкція
1
Перед початком банкету, влаштуйте аперитив в окремому залі. Відвідувачі повинні дочекатися головних гостей. Для аперитиву подають різні напої. Разом з цим можете запропонувати гостям канапе.
2
Заздалегідь наповніть все чарки на 2/3 і поставте на невеликий піднос. Ємності повинні знаходитися на відстані двох-трьох сантиметрів один від одного. Високі чарки повинні знаходитися в середині підноса, а низькі - ближче до краю.
3
Офіціант тримає тацю в лівій руці, а права знаходиться за спиною. Він повинен запропонувати гостям напої і сказати їх назви. Якщо хтось із відвідувачів замовить напій, якого немає на підносі, офіціант повинен принести йому замовлення. У разі відсутності бажаного службовець порекомендує гостю інший напій, схожий на той, який той замовив.
4
Коли на підносі залишиться два-три келихи, офіціант повинен поповнити запас, по шляху забираючи порожні чарки.
5
Під час банкету першими в зал виходять ті офіціанти, які обслуговуватимуть найдальші столики. Спочатку подають рибу, овочі, ікру і масло. Після цього виходять офіціанти, розносять м'ясо. Потім подають гарячі страви, десерт, фрукти і напої. Після роздачі страв офіціант встає обличчям до столу на відстані в два-три кроки від гостей.
6
Коли хтось із гостей виголошує тост, обслуговування припиняється. Страви і закуски подаються з лівого боку, а напої - з правого. Гарячі закуски повинні бути викладені в кокотніци, десерти - в креманки, супи - в тарілки, гарячі напої - в чашки.
7
Перед подачею страв гостей необхідно попередити, сказавши «дозвольте поставити». Для страв, які прийнято є руками, приносять серветки і маленькі чашки з водою і шматочком лимона.
8
Поставте десерти, цукерки, тістечка, печиво, горішки, цукор і попільнички. Стіл можна заздалегідь сервірувати коньячними чарками і кавовими чашками. Перед кожним гостем ставлять чашку ручкою вліво, відстань від краю столу - п'ять-десять сантиметрів. Ложку кладуть на блюдце ручкою вправо. Чарки ставляться за чашками.
9
Коли подають каву, офіціант повинен запропонувати гостям молоко і вершки. Для чаю необхідні інша чашка, блюдце і ложка. Лимон подається в розетці. Звільнилася від напоїв посуд за бажанням гостя знову наповнюють. Чайну чашку не доливав, чай подається в іншій чашці. На кожному столі повинні стояти фужери з кип'яченою або мінеральною водою.