Як пересаджувати азалію. Як пересадити азалію відео.

Якщо ваша азалія відцвіла, пересадите (або перевалить) її. При цьому рослина виглядає так: кому землі складається практично з одних коренів, земля звідти не струшується, а коріння настільки щільно прилягають один до одного, що очистити їх не представляється можливим. Вам допоможе один розчин, рецепт якого ви дізнаєтесь під час подальшого читання.
Інструкція
1
- Таз профільтрованою або кип'яченої води; - Горщик (матеріал значення не має, а розміром він повинен бути трохи більше попереднього); - Продезінфіковані ножиці з ножем; - Циркон, Корневін, триходермин; - Подрібнена і пропарена в духовці соснова кора; - Перліт або вермикуліт; - Сфагнум (мох); - Річковий пісок; - Подрібнений деревне вугілля; - Спеціальна земля для азалій (з підвищеною кислотністю).
2
Ви можете просто перевалити рослина, але якщо в азалії є квіточки, то краще її пересадити. Розведіть за інструкцією Корневін в тазику води, додайте туди кілька крапель циркону. У цій воді тепер замочіть протягом хвилин 20-30 азалію , вийняту з горщика. Поки рослина замочується, приготуйте субстрат.
3
Субстрат готується наступним чином: змішайте вермикуліт із землею для азалій. З вермикулітом земля стане краще пропускати через себе повітря і вологу, забезпечуючи рослині комфортні умови для росту. Далі накришить в ще не готовий субстрат сфагнум, щоб той знезаражував грунт. Наостанок додайте ручного піску і перемішайте отриману земляну суміш.
4
Підготуйте горщик, в нього покладіть дренажний шар (черепки, покриті шаром подрібненого керамзиту, дрібної гальки або битої цегли) на висоту близько 3 см, потім покладіть соснову кору (кора збільшить кислотність ґрунту, що для азалії дуже важливо), присипте землею і додайте триходермин (від гнилі та грибків). Все разом це займе близько 5 см. Тому новий горщик повинен бути вище і ширше колишнього теж на 5 см.
5
Настав час дістати з розчину ком з азалією. Трохи його відіжміть, дайте стекти зайвій воді і поставте в середину горщика. Акуратно тепер присипте ком субстратом з усіх боків. Щоб не засипати кореневу шийку, чи не сипте землю зверху.