Як вибрати хорошу полуничну розсаду. Як вибирати розсаду полуниці.

Полуниця - одна з найсмачніших, ароматних і соковитих ягід. До того ж вона дуже корисна для здоров'я. Тому садівники охоче вирощують її. До достоїнств полуниці слід віднести і те, що вона дуже добре розмножується, тому будь-який садівник, який бажає зайняти полуницею нову ділянку землі, не матиме проблем з розсадою. Але для того щоб отримати хороший, якісний урожай, розсаду потрібно вибирати правильно.
Інструкція
1
Найбільш поширений спосіб отримання розсади суниці садової - це вкорінення розеток від вусів. І ось тут-то недосвідчені садівники часом допускають фатальну помилку. Їх увагу привертають потужні, пишні кущі ягоди, які дають багато добре розвинених вусів, і саме від них вони беруть розетки. Насправді такі кущі не дають рясного врожаю. Краще позначте заздалегідь високоврожайні кущі полуниці, навіть якщо вони виглядають набагато скромніше, і залиште у кожного такого куща вуса з 2-3 першими, найбільш добре розвиненими розетками. Всі інші вуса видаліть секатором.
2
Перед пересадкою розсади на нове місце, уважно огляньте кожен кущик, що утворився з укорінених розеток. У ньому має бути мінімум три добре розвинених стеблинки із зеленими, однорідно пофарбованими листям. «Сердечко» або нирка кущика і його коренева система також повинні бути добре розвинені. Ось такі кущі можна сміливо садити на нову ділянку. При гарному догляді вони напевно порадують вас високим і багатим урожаєм.
3
Якщо ви купуєте розсаду з рук, прослідкуйте, щоб всі кущики мали такі вищеописані ознаки. Рослини з нерозвиненим «сердечком», з ледь помітною кореневою системою або з плямистими Каемчатая листям, рішуче відбраковують. Навіть якщо продавець буде вас запевняти, що сам з року в рік садить на своїй ділянці точно таку ж розсаду полуниці і не нахвалиться.
4
Не забувайте, що викопувати вкорінені розетки слід з грудкою землі, нехай і невеликим, і якомога швидше садити в заздалегідь приготовлені лунки. Потім полийте кущики і присипте пухкою землею. «Сердечко» кожного кущика має бути трохи вище рівня грунту. Заглиблення, як і зайва піднесеність «сердечка» при посадці призведе до того, що кущ погано приживеться і може загинути.