Як потрібно мити машини.

Простіше всього мити автомобіль на спеціалізованій мийці. Якщо цей спосіб вам не підходить, машину можна помити і самостійно. Щоб надовго зберегти відмінний зовнішній вигляд її забарвлення, слід знати декілька секретів.
Вам знадобиться
  • Велика губка, автомобільний шампунь, замшева серветка
Інструкція
1
Оберіть для миття машини підходящу погоду. Не потрібно мити автомобіль в спекотний сонячний день, сонце швидко висушить воду, яка залишить плями. При сильному вітрі також не рекомендується влаштовувати помивку, це незручно, і шампунь або інший миючий речовина може не змитися і залишитися на поверхні, що погано вплине вже на фарбу. Найкраще для миття автомобіля підійде тепла погода з мінливою хмарність.
2
Якщо машина покрита шаром засохлої бруду, не відтирати і не терти її вручну або твердими предметами. Розмочити тверду кірку водою і змийте струменем води. Добре допомагає для цих цілей водоструминна машина високого тиску або міні-мийка. Купити її можна в магазинах садової техніки та інструментів. Оптимальна температура води для миття 30-40оС, у холодній погано діє шампунь, а гаряча зашкодить металу, якщо на фарбі є подряпини і відколи. Найкраще підійде м'яка дощова вода.
3
Починайте процес мийки з даху. Змочіть кузов струменем води або вичавіть її з великої губки, але водити їй по сухій поверхні не варто. Вода змиє тверді частинки пилу, які залишають на фарбі мікро подряпини. Від цього машина швидко втрачає блиск. Тут води піде близько відра.
4
Візьміть велику губку з великими глибокими порами або автомобільну щітку з щетиною твердої біля основи і м'якою на кінцях. Вибирайте шампуні, у складі яких є віск (натуральний або синтетичний) і силікон. Ці компоненти залишаться тонкою плівкою на поверхні і захистять фарбу. Ніколи не використовуйте при митті машини засоби для миття плит, раковин і сантехніки. Людський шампунь не принесе шкоди, але користі від нього буде менше.
5
Обполощіть поверхню великою кількістю чистої води. Можливо, на це піде кілька відер. Насухо витріть всю кузовну частину за допомогою фланелевою ганчірки або шматка замші. Така поліроль видалить залишки пилу і солі, що містяться у воді, розподілить віск, що входить до складу шампуню, і додасть фарбі святковий блиск.
Зверніть увагу
Мити двигун без особливої необхідності не варто. Як правило, це роблять перед продажем машини.
Корисна порада
Для додаткового блиску і захисту, покрийте машину поліролью. Її також легко купити в спеціалізованих магазинах. Нанесіть її на поверхню машини і дайте злегка підсохнути. Потім розітріть круговими рухами шматком натуральної або штучної замші. Більш детальну інструкцію можна запитати у продавця або прочитати на упаковці.