Як обміняти зіпсовану купюру. де поміняти зіпсовані банкноти валюти.

Паперові гроші виготовляються з матеріалу підвищеної міцності, але від частого або необережного поводження купюра може порватися або буде пошкоджена. Якщо така неприємність трапилася з вашими грошима, не переживайте - відповідно до Вказівкою Центробанку РФ «Про ознаки платоспроможності і правила обміну банкнот і монет Банку Росії обміняти зіпсовану купюру можна безкоштовно в будь-якому державному або комерційному банку.
Інструкція
1
Якщо ви помітили, що продавець видав вам здачу надірваною або дефектної купюрою, попросіть тут же, на місці, обміняти гроші на цілі. Продавець зобов'язаний зробити це за першою вашою вимогою.
2
У випадку якщо ви не помітили, що вам була здана зіпсована рублева купюра або коли ви самі по необережності пошкодили її, зверніться в будь-який банк, в його касовий відділ. Обміняти можна купюру будь-якої гідності, що зберегла не менше 55% своєї площі на тому клаптику, де надруковано її номер. Вона може бути навіть склеєна з шматочків або складатися з двох частин від різних купюр. У спірних випадках банк може призначити проведення спеціальної експертизи, яка за часом займає близько 10 днів. Таким чином можна поміняти не тільки порвані гроші, а й ті, що поміняли колір, мають масляні, барвисті плями або інші забруднення, а також велику ступінь зносу.
3
З валютою доведеться складніше. Можливість обміняти надірвану або зіпсовану купюру в доларах, євро або інших іноземних грошових знаках, залежить від співробітника банку, до якого ви звернетеся. У банку вам можуть відмовити в проханні замінити порвану купюру або зажадають за обмін комісію, яка може скласти до 10% від номіналу.
4
Часто валюту зберігають удома, тому буває зіпсовано або пошкоджено відразу велику кількість паперових грошей. У цьому випадку обміняти їх легше, ніж одну єдину дефектну купюру. У багатьох банках приймають до обміну на інкасо тільки великі суми в пошкодженій валюті. Потім ці гроші пересилають в закордонні банки, які і приймають рішення про виплату адекватного відшкодування. У цьому випадку послуга може обійтися вам до 7% від номінальної вартості суми, що підлягає обміну.
5
Коли ви часто їздите за кордон, немає сенсу міняти пошкоджені паперові гроші у валюті на території Росії. Вивезіть їх за кордон і обміняйте за номіналом в будь-якому банку-емітенті. До них відносяться: Європейський центральний банк, Федеральна резервна система США, національний банк країни, що випустила дану валюту. У США найлегше обміняти будь-яку пошкоджену купюру в доларах, що зберегла більше половини своєї площі. У деяких випадках, вам поміняють на цілу навіть папірець, розмір якої менше 50%, для цього вам доведеться написати переконливе пояснення того, що трапилося.