Як організувати облік в магазині.

Облік товарів і виручки в магазині регламентується ФЗ №129, а також «Положенням про ведення бухгалтерської звітності». З якою періодичністю слід проводити облік товарів, кожна компанія вирішує самостійно, однак варто відзначити, що мінімальна періодичність - раз на три місяці.
Інструкція
1
Щоб проводити облік в магазині, що торгує товарами в роздріб, створіть комісію, куди включіть продавців однієї бригади, якщо облік ви будете виробляти при передачі зміни. У разі ж, якщо облік ви будете проводити за періоди роботи всіх наявних у вас бригад продавців, включіть в комісію продавців уже з різних бригад. Крім того, до складу комісії повинні входити представники адміністрації магазину, бухгалтери, старші продавці змін.
2
Підрахуйте фактичний залишок товару у вашому магазині окремо по кожному найменуванню. Вписуйте кожен наступний вигляд товару в облікову відомість в окремому рядку.
3
Після того як ви проведете облік, залишилася роботу зробить бухгалтер. Їм проводиться розрахунок залишку товару після попередньої процедури обліку, додається вартість усього, що надійшло, за всіма накладними. Потім віднімається виручка і списання товарів за видатковими накладними. Отримавши результат, його потрібно порівняти з фактичним залишком товару у вас в магазині в стані на день проведеного вами обліку - повинно все зійтися.
4
Якщо ж були виявлені надлишки, їх потрібно зарахувати до доходів точки торгівлі, а недостача повинна бути погашена продавцями всіх бригад, які працювали в розглянутому обліковому періоді.
5
При має місце недостачі знову потрібно зібрати комісію, куди повинні входити всі ті особи, які брали участь під час проведення останнього обліку. Складіть акт недостачі, після чого від всіх продавців вимагайте письмове пояснення. Потім винесіть догану з покаранням, у письмовій формі.
6
Однак не завжди недостача з'являється з вини працівників. Якщо причиною цьому, за запевненням продавців, послужило несправне вимірювальне обладнання, потрібно викликати відповідного співробітника обслуговуючої компанії, який в присутності членів комісії повинен перевірити обладнання, після чого винести висновок про справність/несправність вимірювального обладнання, знову ж таки, в письмовій формі. У разі наявної несправності приладів недостача списується до витрат підприємства. Або можна виставити рахунок обслуговуючому підприємству.
7
Якщо буде встановлено, що вимірювальне обладнання знаходилося в справному стані, нестачу будуть погашати продавці (в добровільному або примусовому порядку).
Облік товара формально можна поділити на три етапи: надходження, переміщення в місця зберігання і продаж. При надходженні від продавця відповідно до законодавства товари повинні супроводжуватися такими документами, як товарно-транспортні накладні, товарні накладні, рахунки-фактури і т.д. Якщо ж при поставці були надані не всі документи, то товар оформляється за договором комісії і виписується приймальний акт.
Інструкція
1
Випишіть довіреність співробітнику організації, який прийматиме товар, що надійшов по залізній договорі або авіаперевезеннями. Він повинен з'явитися на місце прийому товара з паспортом. При прийомі товара на станції або надійшли іншим видом транспорту представник повинен перевірити стан місця перевезення (вагона або контейнера), в якому був доставлений товар, у присутності представників перевізника. Після цього він приймає вантаж по товарно-транспортної накладної, один примірник якої залишається у продавця, інший повинен бути переданий вам, як покупцю.
2
При отриманні товара на склад копія прибуткової накладної та супровідні документи мають бути віддані в бухгалтерію.
3
Якщо кількість товара або його якість не відповідає поданим документам, то випишіть акт, в якому має бути поставлена підпис співробітника, приймаючого вантаж, і представника постачальника.
4
Після отримання товара зафіксуйте в книзі (журналі) обліку довіреностей номер і дату супровідних документів.
5
Випишіть прибутковий ордер, який фіксує надходження товара на склад. Якщо ви є платником ПДВ, то угода повинна містити такий документ, як рахунок-фактура. Її отримання зафіксуйте в книзі покупок.
6
При продажу товара випишіть накладну у чотирьох примірниках: перші два залишаються у вас (для бухгалтерії та для обліку на складі), дві інші передайте покупцеві (для бухгалтерії та надання на склад покупця).
7
До товарної накладної, якщо ви є платником ПДВ, обов'язково випишіть рахунок-фактуру в трьох примірниках. Один примірник залиште у себе, два інших віддайте покупцю. Рахунки-фактури повинні бути збережені і враховані в книзі продажів.
8
Якщо на складі на момент проведення операції немає необхідної кількості товара, то випишіть видаткову накладну з фактично відпущеними кількістю товара. Покупець або його представник повинен розписатися в отриманні товара на накладній. Він перевіряє наявність товара, документів, сертифікатів якості і т.д. Після цього матеріально відповідальна особа доставляє товар на територію складу своєї організації і передає його комірнику.
9
Якщо ви є платником ПДВ, розрахуйте на підставі книги покупок і книги продажів суму податку на додану вартість підлягає сплаті до бюджету.
10
відзвітувати в контролюючі органи на підставі отриманих та виданих документів в процесі торгівлі.
Зверніть увагу
Зверніть увагу на заповнення документів та їх відповідність вимогам бухгалтерського обліку. У документах повинні стояти підписи і печатки обох сторін, всі рядки і графи накладних та рахунків-фактур повинні бути заповнені і достовірні.
Корисна порада
При надходженні товару від постачальника обов'язково перевірте збереження товару після його транспортування і зафіксуйте його пошкодження в присутності представника постачальника.