Як сповивати новонародженого в ковдру. сповивання дитини в ковдру.

Мами і педіатри часто сперечаються з приводу сповивання немовлят. Деякі вважають, що для правильного розвитку малюків їх бичка необхідна свобода, інші вважають, що щільне загортання в пелюшки дає дитині можливість спокійно спати. Проте мало хто заперечить проти застосування теплої ковдри на прогулянці - загорнувши в нього малюка, ви можете бути впевнені, що він не замерзне. Та й вдома тонке і м'яке ковдру вам обов'язково знадобиться.
Вам знадобиться
  • - байкова або пухова ковдра;
  • - підодіяльник;
  • - стрічка;
  • - анатомічне ковдру.
Інструкція
1
Виберіть відповідне ковдру для сповивання. Будинки зручно користуватися тонкими трикотажними або байковими моделями. Вони ж підійдуть для літньої прогулянки. У холодну пору року знадобляться теплі пухові або вовняні ковдри. З міркувань гігієни всуньте їх у бавовняні підковдри.
2
Найзручніше загортати малюка «конвертом» - тоді вільним куточком ковдри при необхідності можна буде прикрити його обличчя. Одягніть немовляти згідно погоді або загорніть його в тонку і теплу пелюшки. На голову можна надіти чепчик або шапочку.
3
Розкладіть ковдру на рівній поверхні. Поверх нього можна постелити тонку пелюшку. Помістіть дитину в середину так, щоб один з кутів знаходився у нього над головою. Нижній кут подверніте, прикривши їм ніжки малюка. Випряміть ручки немовляти і щільно оберніть його тіло правою стороною ковдри, акуратно підвернувши і розправивши край. Слідкуйте, щоб не утворилися складки, які можуть заважати малюкові.
4
Лівий край розправте, натягніть і перехрестите його направо, стежачи, щоб він повністю перекрив правий край і підгорнутий нижній кут ковдри. Якщо сповивати немовля занадто вільно, ковдра може розвернутися. Куточок лівого краю подверніте всередину складок. Для надійності згорток з немовлям зафіксуйте міцною стрічкою і зав'яжіть її бантом.
5
Остання новинка в області сповивання - м'яка трикотажна пелюшка-ковдра анатомічної форми. Таку річ можна купити у спеціалізованому магазині, та й зшити її самостійно зовсім нескладно. Перевага такої пелюшки в повній свободі ніжок немовляти - він може вільно рухати ними, проте ніколи не розгорне ковдру самостійно і не замерзне.
6
Правильно звернути малюка в анатомічне ковдру дуже легко - при цьому згорток буде виглядати красиво і акуратно. Розкладіть ковдру на пеленальном столику чи іншої горизонтальній поверхні. Помістіть немовляти по центру конструкції. Внутрішні «пелюстки» пелюшки черзі подверніте під тільце дитини, поклавши їх поверх випрямлених ручок.
7
Заправте ніжки малюка в спеціальний вільний кишеню, розташований в нижній частині ковдри. Правий край пелюшки оберніть навколо тіла дитини, лівий трохи прісоберіте і теж щільно оберніть навколо отриманого згортка. Розправте складки. Дитина загорнутий надійно, а сама конструкція не вимагає додаткової фіксації у вигляді шпильок або стрічок.