Як очистити відеокарту. Як почистити вентилятор на відеокарті.

Сучасні відеокарти забезпечені потужними процесорами, а вони виділяють багато тепла. Для охолодження встановлюються радіатори з додатковими кулерами, які засмічуються і вимагають очищення в процесі своєї роботи.
Вам знадобиться
  • - звичайна і годинна викрутки;
  • - м'який пензлик;
  • - лезо;
  • - машинне масло;
  • - волога серветка.
Інструкція
1
Вимкніть від мережі системний блок комп'ютера і зніміть його кришку, відкрутивши кріпильні болти. Витягніть шнур монітора з роз'єму відеокарти і відкрутіть гвинт, який фіксує її на корпусі системного блоку. Якщо до відеоадаптера підходить автономний провід живлення, від'єднайте його. Вийміть відеокарту з слота на материнській платі і вийміть її назовні.
2
Зверніть увагу на спосіб кріплення кулера до графічної плати. Пам'ятайте, що зазвичай він з'єднаний чотирма саморізами по кутах свого заснування. Відкрутіть гвинти за допомогою годинникової викрутки, а якщо її у вас немає - скористайтеся підручними засобами (наприклад, складаним ножем).
3
Від'єднавши вентилятор від відеокарти, вийміть шнур подачі живлення. Злегка потягніть провід на себе і звільніть його з інтерфейсу підключення. Приступите до очищення вентилятора від пилу та подальшої його мастилі. Використовуючи м'яку пензлик і вологу серветку, видаліть забруднення з лопатей кулера.
4
Перш ніж змащувати вентилятор, необхідно видалити бирку з його лицьової частини. Акуратно підчепити її край лезом і відклейте від кулера.
5
Отримавши доступ до підшипника кулера, відправте в нього крапельку машинного масла і наклейте назад маркувальну бирку. Монтуючи вентилятор, встановіть його на своє місце і підключіть до гнізда живлення. Вставте графічний адаптер назад в слот і закріпіть його гвинтом. Якщо необхідно, підключіть харчування до відеокарти.
6
Чи не встановлюючи кришку системного блоку, включіть комп'ютер. Перевірте роботу вентилятора відеокарти. Якщо ніяких нарікань у його дії ви не виявили, вимкніть комп'ютер і прикрутіть кришку системного блоку. Підключіть до графічного адаптера шнур від монітора.