Як підготувати насіння до посадки. Як підготувати насіння огірків до посадки.

Багато садово-городні рослини перед безпосередньою посадкою в землю готують, висаджуючи їх в горщики і ящики будинки, щоб паростки гарантовано зійшли. Так їм буде легше рости далі вже в грунті вашого городу.
Інструкція
1
Краще купувати відразу підготовлені насіння . Вони вже прокаліброваним, продезінфіковані, покриті поживними і захисними речовинами. Однак коли такої можливості просто немає, Семена готують до розсади власноруч, починаючи з простою сортування. Роблять це в сольовому розчині: спливли і осіли насіння висіваються в різні скриньки, а щуплі викидаються.
2
Щоб насіння «прокинулися», а їх імунітет підріс, застосовуйте імуномодулятори. Насіння буде не зайвим обробити Фітоспорін, який зробить паростки стійкими до ураженні корнеедом і чорною ніжкою.
3
Сонячний обігрів теж важливий. Розсипте насіння на щільну тканину в сонячну і теплу погоду, щоб ті полежали трохи під сонечком. Не забувайте насіння періодично перемішувати. Повторіть цю процедуру три рази або більше. Якщо є УФ лампа, опромінюючи насіння з її допомогою.
4
Грунт повинна бути пухкої, добре пропускає вологу і повітря, насиченою органічними речовинами, а також елементами і не містить шкідників. Якщо вдома приготувати повноцінний грунт немає можливості, купите його, при цьому зверніть увагу на зовнішній вигляд ґрунту в пакеті. Вона не повинна містити грудки, бути спресованої і мати сторонні включення.
5
Ідеальний грунт для розсади складається аж з 8-9 компонентів. Пісок, низинний і верхової торф змішуються в пропорціях 2: 1: 1 і створюють досить пористу і пухку структуру, комфортну для рослин. Надлишкова кислотність усувається вапняними матеріалами - крейдою, доломітового борошном, меленим вапняком, мергелем. Високоякісний субстрат включає в себе всі мікро- і макроелементи, необхідні для швидкого росту коренів. Тому в грунт в обов'язковому порядку додаються добрива.
6
Бажано також, щоб грунт для розсади містила вермикуліт, що забезпечує значну водоутримуючу здатність, не даючи тим самим грунті пересихати. При покупці грунту стежте за тим, щоб він містив всі перераховані компоненти (або хоча б майже все).
Багато городників вважають, що насінню моркви не потрібно ніяка підготовка перед посадкою, їх можна відразу ж посіяти на підготовлені грядки. Однак, в цьому випадку сходи будуть або сильно загущених, або їх можна і зовсім не дочекатися. Щоб гарантовано отримати урожай відмінних коренеплодів, все-таки краще провести деякі процедури.
Інструкція
1
Приблизно за 2 дні до передбачуваного посіву моркви у відкритий грунт проведіть їх пророщування. Цей прийом не тільки прискорить проростання рослин, але і забезпечить їх необхідною вологою в перші дні, тому ви зможете не поливати посадки. Це особливо актуально для дачників, які не часто бувають на своїх ділянках. До того ж часто воду на дачах починають подавати пізніше.
2
Замочите насіння у воді кімнатної температури на 12 годин. При цьому за весь цей час потрібно буде 3-4 рази її поміняти.
3
Після того як насіння набухнуть, розсипте їх тонким шаром на тарілці або блюдце. Накрийте все вологою бавовняною тканиною.
4
Тарілку поставте в тепле місце. Оптимальна температура для пророщування насіння моркви - 20-25 градусів. Врахуйте, що посадковий матеріал повинен бути завжди вологим, але не мокрим. Періодично обприскуйте їх з пульверизатора. Шар насіння можна обережно перемішувати, щоб вони були рівномірно зволожені. Однак, коли вони наклюнутся, робити це більше не потрібно, оскільки можна легко пошкодити тонкі корінці.
5
Пророщення проводите протягом 2-3 днів, за цей час у основної маси посадкового матеріалу повинні з'явитися корінці завдовжки близько 5 мм. До цього часу кількість пророслого насіння становить від 20 до 40 відсотків. Але це зовсім не означає, що інші не проростуть, схожість моркви приблизно 80 відсотків.
6
Якщо ви бажаєте отримати рівномірні сходи, то можна провести наступну процедуру. Обережно відберіть насіння, які вже проросли. Покладіть їх у вологу тканину, а потім помістіть все це в поліетиленовий пакет і поставте на нижню полицю холодильника. Зберігайте їх таким чином до посадки. Решта насіння продовжуйте пророщувати.
7
Існує ще один простий спосіб підготувати насіння до посадки без попереднього замочування - барботирование. Це обробка насіння в воді, насичує киснем. Прийом підвищує схожість насіння моркви в кілька разів, і перші паростки з'являться вже через тиждень.
8
Для цього буде потрібно компресор для акваріума. Помістіть наконечник шланга на дно банки і наповніть її на 2/3 водою кімнатної температури. Увімкніть пристрій, а потім опустіть в банку насіння моркви. Періодично обережно їх помішуйте. Час барботирования насіння моркви - приблизно добу. Після цього посадковий матеріал необхідно просушити і приступати до посіву на грядки.