Як купити дитячі ліжечка б/у.

Без сумніву, дитяче ліжечко б/у обійдеться набагато дешевше, ніж нова. Тому покупка дитячого ліжечка «з рук» буде оптимальним рішенням, якщо вам потрібно заощадити гроші для сімейного бюджету. Щоб не помилитися у своєму виборі ліжечка, необхідно оцінити її стан перед ухваленням рішення про покупку.
Інструкція
1
Практично будь-який товар, що був у вжитку, має більш-менш явні ознаки (сліди) використання виробу. Особливо це вірно щодо дитячих товарів, оскільки діти, підростаючи, починають проявляти активність в ліжечках: трясти боковини, стрибати на ложе, гризти доступні деталі (з цієї причини на верхній частині боковин багатьох дитячих ліжечок присутні спеціальні накладки - «антігризункі»).
2
Часто зустрічається такий дефект ліжечка б/у, як заїдання механізму опускання боковини з причини деформації фурнітури, що працює в місці опускання боковини. Крім того, в процесі експлуатації можна тим або іншим чином пошкодити ліжечко або подряпати її. Тому якомога ретельніше обстежте зовнішній вигляд товару б/у перед покупкою.
3
При оцінці стану товару б/у уважно огляньте місця з'єднання вироби на предмет наявності потертостей, відколів, а також слідів здавлювання. Багаторазову зборку/розбирання можуть витримати не всі деталі фурнітури, тому може виявитися, що частина фурнітури вам доведеться замінити. Якщо навколо з'єднання отвори багато потертостей або його контур деформований, краще відмовитися від придбання ліжечка: цілком можливо, вона буде розхитуватися, гойдатися і т.д.
4
Суттєво впливає на зовнішній вигляд і функціональність дитячого ліжечка б/у її багаторазова транспортування, яка збільшує ризик виникнення подряпин, відколів, потертостей. Слід враховувати, що збереження при перевезенні в достатній мірі забезпечує лише заводська упаковка, в якій виріб спочатку купувалося, оскільки воно пакується на заводі з розрахунком транспортування. Недбале вкладання деталей в коробку «як вийде» і транспортування дитячого ліжечка в подібному вигляді несе ризик появи нових подряпин.
5
Велике значення має термін користування виробом. Звертайте уваги, наскільки довго і в якому режимі користувалися ліжечком б/у, чи не минув заводський термін служби. Навіть якщо виробом тривалий час не користувалися, після закінчення декількох років неминуче відбувається розсихання матеріалу, з якого воно виготовлене (дерева). Крім того, з часом накопичується певна «втома» матеріалу. Технічний термін «втома» означає, що матеріал може витримувати певне навантаження лише протягом певного терміну, після закінчення якого деталь може зламатися сама без явних зовнішніх впливів, від зносу.
6
Запитаєте, де зберігалася дитяче ліжечко б/у. Якщо в квартирі або коморі і т.п. - Це оптимальний варіант умови її зберігання. Якщо ж в гаражі, на горищі, балконі, ліжечко напевно піддавалася істотному перепаду температур. У цьому випадку краще утриматися від покупки, щоб уникнути неприємного сюрпризу. Наприклад, дерев'яний виріб, різко міняє температуру «проживання», після перенесення з холодного гаража в теплий дім через пару днів може розсохтися і перекоситися.
7
Все вищесказане аналогічно відноситься і до прокату дитячих товарів. Різниця тільки в тому, що товари б/у з пункту прокату збираються і розбираються більшу кількість разів з відповідними наслідками. Перевага придбання ліжечка б/у напрокат перед покупкою «з рук» тільки одне - зберігання виробу в належних умовах.
Зверніть увагу
Обов'язково обробіть місця боковин дитячого ліжечка б/у дезинфікуючим розчином. З міркувань гігієнічності також бажано замінити б/у матрац на новий.
Корисна порада
Слід враховувати також такий момент, як енергетика власника, яка залишає відбиток на речі. Купуючи речі б/у для дитини, бажано проявляти певну обережність у цьому питанні.