Як виростити хороший урожай картоплі.

Щоб виростити хороший урожай картоплі, потрібно правильно підібрати ті сорти, які добре ростуть не тільки в вашому регіоні, а й на вашій грунті. Найімовірніше, вам доведеться перебрати різні варіанти, перш ніж знайдете картопля по своєму смаку. Звертайтеся за порадою до садівничих товариств, відвідуйте агротехнічні виставки, читайте спеціалізовану літературу і експериментуйте на своїй ділянці.
Вам знадобиться
  • - насіннєву картоплю;
  • - культиватор або лопата;
  • - добрива.
Інструкція
1
Підготуйте ділянку для посадки. Грунт повинна бути пухкої, картоплі для гарного росту потрібне повітря. Якщо у вас важка земля, необхідно переорати її восени, а навесні потрібно буде разбороновать.
2
Вчасно удобрюйте грунт під картопляне поле. При використанні гною першу частину розкидають і заорюють з осені, а перед посадкою знову вносять добриво.
3
При неможливості використання органіки висаджуйте зелені добрива - сидерати. Засівати ділянку під картоплю восени гірчицею, ріпаком, олійної редькою, а навесні все разборонуйте. Цей спосіб не тільки дасть поживні речовини для росту врожаю, але і поліпшить структуру ґрунту.
4
Якщо у вас родючий грунт, використовуйте для підгодівлі тільки мінеральні добрива. Вони вносяться в грунт у співвідношенні 1,2: 1: 0,8 (калій - азот - фосфор)
5
Починайте пророщувати картоплю приблизно за місяць до посадки. У середній смузі Росії цей процес зазвичай відбувається в середині квітня. Пророщування необхідно проводити в теплому приміщенні при температурі більше 15 градусів і на світлі. Озеленення бульб підвищує їх опірність різним захворюванням.
6
Переберія посадковий матеріал. Здорові бульби з очками укладіть в сітки або пакети з ручками, якщо вам необхідно буде транспортувати картопля до місця посадки. Тоді ви збережете паростки неушкодженими. Також бульби можна пророщувати в ящиках або розсипаними тонким шаром на мішковині. Для посадки паростки повинні бути не менше 1 см. Звертайтеся з ними акуратно. Вони тендітні, і обламувати їх не рекомендується.
7
Садіть картоплю, коли на березі з'являться листочки. Перевірити готовність грунту до посадки можна народним способом. Візьміть у руки землю і стисніть її в долоні, а потім відпустіть без зусилля. Нехай впаде. Якщо грудка залишився цілим, значить, земля ще сира і холодна, а якщо розпався на частини - пора садити.
8
Опускайте бульба в щільну грунт на 5 см, а якщо земля легка, то на 6 - 8 см. Глибоко заривати картопля не слід, він буде повільно проростати. А чим швидше будуть зелені пагони, тим краще урожай.
9
Перший раз підсапуйте картопля землею з міжрядь, коли тільки з'являться перші сходи. Це відбувається приблизно через тиждень після посадки. Тим самим ви захистите урожай від нічних заморозків.
10
Друге підгортання проведіть, коли зелені паростки досягнуть 15 см. Краще всього зробити цю роботу в дощовий день. Сформуйте трапецієвидну грядку.
11
Якщо літо видалося посушливим, полийте картопляні грядки пару раз за сезон.
12
Захистіть рослини від фітофторозу за допомогою спеціальних препаратів. Використовуйте їх за інструкцією.
13
Викопуйте урожай в суху погоду. Перед закладанням на зберігання гарненько просушіть бульби. Потім періодично їх перебирайте.
Не тільки досвідчені фермери, а й прості дачники-городники мріють виростити великий урожай овочів і фруктів, які можуть принести істотний дохід від продажів. Щоб в період плодоношення виростити багатий урожай , необхідно здійснювати правильний догляд - правильно і своєчасно поливати, удобрювати і рихлити землю.
Інструкція
1
Зверніть увагу на різний режим поливу, який потрібно раннім овочевим культурам у вегетаційний період. Буряк і морква вимагають хорошого поливу в той момент, коли починають наливатися коренеплоди. Капусту поливайте рясно в період зав'язування качана. Картопля в основному потребує води в момент цвітіння. Цибулю і часник, навпаки, вважають за краще рости в сухому грунті (при затяжних дощах накривайте плівкою, щоб уникнути загнивання і псування головок).
2
Слід зазначити, що поливати овочі потрібно рано вранці або ввечері, коли сонце починає заходити. Вода повинна бути насичена киснем, тепла, відстояна в ємностях (ні в якому разі не поливайте холодною водою, рослини отримають стрес і сповільняться в зростанні). Розраховуйте кількість вологи для поливу, вода повинна просочувати грунт на глибину п'ятнадцять-двадцять сантиметрів.
3
Урожай картоплі повністю залежить від правильно підготовки насіннєвого матеріалу. Ретельно переберіть бульби, видаліть пошкоджені, тріснуті і загнили бульби. Відібраний картопля акуратно вимийте і просушіть, зсипте в сухе прохолодне місце, там бульби пустять паростки. Ще восени підготуйте місце для посадки картоплі, кращі попередники - огірки, капуста, буряк або морква. Візьміть перегній курячого посліду і розсипте на виділене місце (з розрахунку два-три кілограми на один квадратний метр). У перших числах травня можна виробляти висадку овочів. Не забувайте періодично підгортати, розпушувати землю і рясно поливати.
4
Щоб виростити хороший урожай помідорів, баклажанів, огірків і солодкого перцю, підгодовуйте їх два-три рази на місяць розчином коров'яку, до якого слід попередньо додати деревну золу (сто грам золи на відро коров'яку ). На самому початку плодоношення дані овочі вимагають рясного поливу. При недостатньому зволоженні, овочі можуть скинути зав'язі і бутони.
5
Отримати багатий урожай гарбуза неможливо без правильного і якісного формування батогів. Коли з'являться перші зав'язі, залиште лише три-чотири плоду, а бічні батоги відріжте. Прищипуйте плодоносні відростки, залишайте після зав'язі всього кілька аркушів. Саме в цей період гарбуз потребує рясного поливу і підгодівлі.