Як плести косички з нитками. плетіння косичок з чотирьох.

У різних видах рукоділля нерідко використовуються плетені косички - в якості декоративних елементів, а також в якості застібок, кріплень, тасьми, та інших необхідних деталей для прикрас і предметів, створених вручну. Красива і складна косичка з ниток може стати самостійною прикрасою, якщо зробити її акуратно. У цій статті ми розповімо, як плести косички різних типів - від найпростіших до більш складних, використовуючи будь-які матеріали: нитки, шнури, стрічки або тасьму. Довжина ниток для плетіння повинна перевищувати довжину передбачуваної косички в 2,5 рази.
Інструкція
1
Найзручніше працювати, зв'язавши кінці косички у вузлик і прикріпивши їх шпилькою до подушки або спинці крісла. Якщо в кісці занадто багато ниток, скріпіть їх в ряд затискачем.
2
Щоб сплести найпростішу косичку з трьох ниток, зв'яжіть їх у пучок і прикріпіть до основи. Ліву крайню нитку помістіть зверху середньої нитки. Потім поверх середньої нитки помістіть крайню праву нитку.
3
Продовжуйте переплітати крайні нитки, поміщаючи їх один поверх одного на середній нитці, поки косичка не закінчиться.
4
Складіть навпіл дві нитки контрастних кольорів, зв'яжіть на кінцях і прикріпіть до основи. Помістіть дві нитки одного кольору в центр, а дві нитки іншого кольору - з боків, щоб отримати чотирирядну косичку. Крайні одноколірні нитки перехрестите - помістіть праву над лівою, помістивши їх між центральними нитками.
5
Другу праворуч нитка помістіть на праву крайню і перехрестите з другої зліва ниткою. Продовжуйте плести, використовуючи цю техніку, щоб отримати декоративну двокольорову косичку з чотирьох рядів.
6
Візерунок косички трохи зміниться, якщо ви візьмете, як і в попередньому випадку, дві контрастні нитки, перегнути навпіл, і розподіліть їх так, щоб дві нитки одного кольору були зліва, а дві нитки іншого кольору - справа.
7
Першу зліва нитка помістіть на другу, а третю нитку виведіть між нитками контрастних кольорів поверх третьої нитки. Четверту нитка помістіть позаду схрещених ниток і помістіть на першу. Якщо ви не заплутаєтеся в процесі плетіння, в результаті у вас вийде косичка зі змійкою.
8
Складніші косички виходять з п'яти і семи ниток. Щоб сплести п'ятирядні косичку, візьміть нитки одного або двох кольорів, чергуючи кольору в кісці. Першу зліва нитку покладіть між другою і третьою зверху. П'яту нитка помістіть між першою і третьою зверху. Продовжуйте плести, накладаючи крайню нитку на дві сусідні нитки і переплітаючи косичку до кінця.
9
З семи ниток виходить красива здвоєна косичка. Для її виконання першу зліва нитка помістіть поверх другий, а потім пропустіть під третьою і четвертою. Сьому (крайню праворуч) нитка помістіть поверх шостий і пропустіть під п'ятою і першою. Крайня нитка в такому плетінні пропускається під сусідньої і накладається на дві наступні.