Як ділити частки. Як діляться і складаються частки.

Часом при відкритті спадщини у осіб, на нього претендують, можуть виникнути розбіжності, особливо, якщо воно являє собою річ, яку в натурі розділити на частки не представляється можливим. Законом, однак, передбачаються і обумовлюються можливості вирішенні різних варіантів спадкових суперечок.
Інструкція
1
Можливі два види спадкування майна: за законом і за заповітом. У першому випадку воно ділиться на рівні частки відповідно до передбаченої законом черговістю. У другому - спадкодавець визначає частку кожного спадкоємця. Якщо таке визначення або конкретні вказівки на передачу майна відсутні, воно ділиться як в першому випадку.
2
Неповнолітні діти, непрацездатні батьки чоловік або дружина спадкодавця, його утриманці отримують обов'язкову частку. Вона становить не менше половини того, що належало б кожному з них при спадкуванні за законом.
3
Якщо у вас виникли розбіжності, то кращим способом залагодити їх є переговори. Ви можете укласти між собою договір, в якому буде конкретно обговорена частка кожного. У разі якщо спадщина не може бути розділено порівну зважаючи нерівноцінності його частин, воно може бути продано. Виручені за нього кошти діляться порівну.
4
Розбіжності можуть виникнути навколо неподільного майна. Такою визнається річ, розділ якої неможливий без зміни її призначення. Це можуть бути предмети обстановки або ужитку, музичний інструмент, автомобіль, гараж і т.д. Якщо це приміщення, розділ якого неможливий, але ви проживали в ньому на момент відкриття спадщини і не маєте іншої житлоплощі, то ви володієте переважним правом на його отримання в рахунок належної вам частки.
5
Якщо спадщину являє собою неподільне майно, і ви не можете визначитися з часткою кожного, можливий його продаж людям, що мають переважне право покупки, або третій особі з наступним розділом виручених грошових коштів. У разі якщо досягти згоди все ж не вдається, поділ майна здійснюється через суд.
6
Якщо за життя спадкодавця ви разом з ним мали право власності на неподільну річ, і ваша частка входить до складу спадщини, або ж просто постійно користувалися нею, і ваша частка входить до складу спадщини, то ви має переважне право на її отримання.
7
Якщо ви, маючи переважне право, отримуєте більше того, що складає ваша частка в загальному спадщині, інші можуть отримати інше майно або грошову компенсацію.