Як відіпрати плями на одязі.

На одязі нерідко з'являються плями різного походження. Не варто засмучуватися через дрібниці і «ставити хрест» на зіпсованому виробі. Повернути речам охайний вигляд допоможуть підручні засоби. Досить пам'ятати основний принцип: чим швидше ви почнете боротьбу з плямами, тим більше шансів отримати позитивний результат.
Вам знадобиться
  • - бензин;
  • - уайт-спірит;
  • - нашатирний спирт;
  • - господарське мило;
  • - спирт;
  • - рідина для миття посуду;
  • - рідина для зняття лаку;
  • - ватний диски.
Інструкція
1
Сліди від масляної фарби відчистите за допомогою очищеного бензину або уайт-спіриту. Для цього ватяний тампон змочіть в розчиннику і покладіть його на забруднену ділянку одягу. Через пару хвилин видаліть фарбу.
2
Бензин часом залишає жирні розлучення. Позбавитеся від них, обробивши тканину нашатирним спиртом. Потім виперіть річ як зазвичай. Перед тим як приступити до процедури виведення плям, перевірте матеріал на стійкість до вибраного засобу. Так само цей спосіб підходить для видалення старих і жирних плям.
3
забруднений одяг виверніть на виворітну сторону. Забруднене місце промийте під струменем проточної води. Якщо пляма не зникло, заперіть його господарським милом або засобом для виведення плям. Цей спосіб підходить для видалення плям від фарб (на водяній основі) і крові.
4
Прибрати пляма від клею можна за допомогою рідини для зняття лаку. Ватний тампон змочіть в засобі і прикладіть його до зіпсованому місця. Залиште на пару хвилин. Після цього пляму промийте під водою з крана і виперіть одяг у пральній машинці.
5
Скористайтеся медичним спиртом для того, щоб вивести сліди від фломастерів та кулькової ручки. Забруднене місце промокніть ватним диском, змоченим в спирті. Повторіть процедуру через 5-10 хвилин. Потім прополощіть річ в проточній воді і виперіть в теплому мильному розчині.
6
Для видалення жирних плям налийте трохи води в невелику ємність і додайте рідину для миття посуду. Готове засіб нанесіть на пляму за допомогою поролоновою губки. Нехай річ полежить 2-3 години. Потім прополощіть виріб і виперіть стандартним способом. Жирні плями добре виводяться спиртом. В медичний спирт додайте пару крапель нашатирю і отриманим розчином ретельно протріть забруднену ділянку.
7
Плями від соку або ягід видаліть за допомогою окропу. Забруднену ділянку полийте дуже гарячою водою, але не замочуйте, щоб річ НЕ полиняла. Після того, як брудні сліди зникнуть, виперіть одяг. Якщо плями такого походження задавнив, попередньо заперіть їх з плямовивідником.