Як виявити і виправити помилки.

При оформленні документів людина може допустити деякі помилки. Існує категорія форм, в яких можна коригувати записи. До таких документів відносять накладну, трудову книжку та інші. Головне, щоб помилки були виправлені правильно.
Інструкція
1
У першу чергу переконайтеся, що ви дійсно допустили помилку в оформленому документі. Наприклад, ви склали накладну на відпуск матеріалів на склад. Через якийсь час виявили, що помилилися у кількості одиниць. Перш ніж вносити коригувальні записи, ще раз перевірте фактичну наявність матеріалів на складі. Також ви можете провести інвентаризацію. Для цього наказом призначте членів і голови комісії, дату проведення інвентаризації, виділіть об'єкт перевірки.
2
Після того, як неточність у даних підтвердилася, внесіть виправлення в документ. Для цього у присутності головного бухгалтера закресліть невірну інформацію однією рисою, зробіть це так, щоб була можливість прочитати раніше зазначені дані. Поруч вкажіть вірні цифри, напишіть формулювання «Виправленому вірити». Поставте дату внесення коректувальною записи, підпис і печатка організації.
3
Якщо ви допустили помилку в трудовій книжці, перевірте інформацію. Для цього вам знадобиться наказ. Припустимо, співробітника перевели на іншу посаду. Ви підозрюєте, що вказали неправильну формулювання посади. Підніміть розпорядчий документ і звірте дані. Якщо помилка підтвердилася, викличте власника трудової книжки, внесіть виправлення шляхом оформлення коректувальною записи. Для цього під неправильними відомостями напишіть «Запис за номером __ недійсна». Ще рядком нижче вкажіть правильну формулювання, проставте номер і дату наказу.
4
Зауважте, що в деякі документи вносити зміни не можна (наприклад, в банківські та касові форми). Тому, якщо ви виявите помилку, складіть акт про знищення бланків і втрати їх юридичної сили. Після цього оформите новий документ з достовірними даними.