Як визначити пестициди.

Пестициди - отрутохімікати, які не тільки борються з сільськогосподарськими шкідниками і всілякими хворобами рослин, а й роблять негативний вплив на організм людини. Через це у багатьох країнах заборонені цілі групи пестицидів, хоча, в цілому, застосування хімічних препаратів в сільському господарстві продовжує зростати. Тому дуже важливо вміти визначати «напхані» пестицидами овочі та фрукти.
Інструкція
1
До пестицидів відносяться різні отрутохімікати, які допомагають врятувати рослини від комах, бур'янів, кліщів і т.д. Частинки отрути залишаються на плодах, стеблах, листі, але для ока вони невидимі.
2
Але багато комахи реагують на призначені для них хімікати. Купуючи фрукти, звертайте увагу на те, чи літають навколо них оси. Якщо так, то великий відсоток ймовірності, що дерева і чагарники пестицидами не обробляються. Хоча це досить умовний ознака, комахи не реагують на отрутохімікати, призначені не для них.
3
Пестициди мають властивість з часом вивітрюватися. У кожної групи хімікатів на це йде свій проміжок часу. У великих магазинах і супермаркетах за цим суворо стежать і на прилавки фрукти і овочі потрапляють вже після «вивітрювання».
4
На всіх міських ринках працюють спеціальні лабораторії з перевірки продукції на шкідливі отрутохімікати. Тому при купівлі овочів і фруктів на стихійний ринках, більший ризик придбати «заражені» продукти.
5
Купуючи картоплю, обов'язково дивіться, щоб у нього не було зелених плям. Це явна ознака застосування пестицидів. З'ївши кілька таких бульб, цілком можна отруїтися. Вирізати зелені ділянки з коренеплоду марно, його треба викидати цілком.
6
Не купуйте пошкоджені і тріснуті плоди, в них хімікатів накопичується більше. Крім того, в тепличних овочах їх буде в два рази більше, ніж в грунтових.
7
Якщо плоди вам здаються підозрілими, очистіть їх від шкірки. Це на 90% може убезпечити вас від отрутохімікатів. А при відварювання овочів протягом п'ятнадцяти хвилин легко позбутися нітратів.