Як гладити папугу. Як приручить ожерелового папугу.

Потреба в дотиках, поглаживании можуть відчувати не тільки люди, а й тварини, птахи. Але якщо такі домашні тварини, як кішки або собаки, просто обожнюють ласку, то папуги спочатку потрібно приручити.
Вам знадобиться
  • Попугайчик, корм.
Інструкція
1
Папуги не люблять, коли до них торкаються, особливо якщо ви заносите долоню зверху. Птах розцінює це як спробу нападу більш великого хижака і тому може шарахатися від вашої руки в сторону. Щоб приручити свого вихованця, почніть з малого. Однак цей процес довгий, в один раз освоїти техніку буде важко. Для початку потрібно привчити його до вашої руки. Не намагайтеся вистачати птицю, запропонуйте їй як сідала свій палець.
2
Якщо ваш папуга може забиратися до вас на руку, на палець - це дуже добре. В іншому випадку, щоб підготувати його до цього, годуєте птицю з рук, розмовляйте з нею. Першу спробу дотики зробіть в той момент, коли вихованець сяде до вас на палець, на долоню. Обережно кінчиком пальця погладьте черевце з лівого або правого боку. Це може птахові сподобатися. Головне - не квапте події.
3
Після того, як зона «животика» освоєна - може пробувати торкатися і погладжувати шию папуги також з різних сторін. Але не заводите руку за голову птиці. Легенько лоскочучи їй пір'ячко зліва і справа, навіть знизу. Пробуйте злегка доторкнутися до крил, від чого ваш «Кеша» може гримати і тріпається ними. Під час контакту розмовляйте з папужкою. Добре дуже перед процесом погодувати його з руки чимось смачним. Якщо йому будуть подобатися дотики, то швидше за все папуга буде видавати цвірінькають звуки.
4
Коли папужка почне нормально ставитися до дотиків до живота, шиї, крил - можна погладити його по спині або голові. Пробуйте це зробити акуратно, кінчиком пальця і спочатку з лівого або з правого боку. Не підвищуйте голос на птицю і намагайтеся не робити різких рухів. Інтонацію голосу намагайтеся підтримувати доброзичливу. Якщо він все-таки вирішить покинути руку і полетіти - не нервуйте. Спокійно кличте його і приманює собі, демонструючи корм.