Як визначити тон волосся. Як визначити шатенка або брюнетка.

Жінки фарбують волосся, щоб поміняти свій образ. Правильно підібравши тон волосся, можна зробити очі яскравіше, виразніше, колір обличчя - рівніше, а його форму - досконаліше. Але, на жаль, може вийти й навпаки. Якщо колір вибраний невдало, він здатний додати десяток років і зробити помітними будь-які дефекти шкіри. Тому дуже важливо визначити тон волосся правильно.
Інструкція
1
За насиченістю натуральний колір волосся людини має один з семи рівнів тону (деякі фахівці розрізняють 10 рівнів). Причому, такий розподіл засновано не на спрощення для зручності його визначення, а на результатах наукових досліджень. Адже відомо, що тон залежить від співвідношення пігментів у волоссі. Найчастіше йдеться про такі цифри: 2 - брюнет, 4 - шатен, 5 - світлий шатен, 6 - темний блондин, 7 - блондин, 9 - дуже світлий блондин. Інші тони зустрічаються рідко або погано помітні, особливо темні.
2
Перш за все, ви повинні визначити, якій цифрі відповідає ваш тон. Для цього знайдіть карту квітів із зразками пасм волосся. Пам'ятайте, що ця карта повинна бути обов'язково тієї ж фірми, фарбою якій ви збираєтеся скористатися.
3
Піднесіть до коріння свого волосся (подалі від чола) найсвітлішу пасмо з набору. Якщо волосся темніше цього зразка, беріть наступний з карти, більш темний. Зупиніться тоді, коли зрозумієте, що колір волосся і зразка ідеально збігся. Запам'ятайте цю цифру. Майте на увазі, що необхідно завжди починати визначення тону від самого світлого і до темного, а не навпаки, інакше помилитеся як мінімум на тон.
4
Почніть з найпростішого: визначте, брюнетка ви, шатенка або блондинка. Далі це визначення по можливості звузьте: темна або світла брюнетка (блондинка або шатенка). Третій етап - правильний вибір цифри, якій відповідає ваш тон. Пам'ятайте, що зазвичай всі люди, навіть професіонали, «засветляют» волосся, тобто присвоюють їм тон світліше, ніж він є насправді.
5
Коли ви знайшли потрібну вам цифру тону, для покупки «правильної» фарби цього ще не достатньо. Встаньте перед дзеркалом і оцініть свою зовнішність. Пам'ятайте, що теплі відтінки зазвичай надають особі рум'янець, тому якщо ви знаєте, що ваша шкіра і так рожево, що ви схильні до алергічних реакцій або в розмові часто червонієте, червонуваті відтінки фарби для волосся не для вас.
6
Врахуйте також колір очей. Руді, золотисті та інші волосся теплих тонів підходять людям з карими, горіховими і зеленими очима, а світлі золотисті або холодні тони найбільше йдуть людям з білою шкірою і з сірими або синіми очима. Щоб не помилитися з тоном волосся, постарайтеся визначити і свій цветотип зовнішності. Адже недостатньо знати свій натуральний тон. Важливо ще й розуміти, чи підходить вам фарба того чи іншого тону. Виділяють чотири цветотипа: «Весна», «Літо», «Осінь» і «Зима».
7
Жінки весняного типу можуть користуватися якими завгодно теплими, світлими і золотистими відтінками (але не ясно-рудими), але повинні уникати холодних світлих фарб і чорного кольору.
8
Літньому цветотипу, як і весняному, не йдуть темні тони, але вони можуть користуватися прохолодними світлими відтінками. Якими саме - залежить від кольору шкіри і очей. Ви повинні стежити, щоб після освітлення видатися зовсім безбарвними.
9
Осені потрібні насичені кольори волосся, тому слід вибирати теплі каштанові, коричневі, шоколадні тони і чорний колір, а блонд, золотисті, мідні і помаранчеві тони будуть виглядати неприродно.
10
Жінкам-зим рекомендують попелястий темно-русявий колір. Світлі, теплі і золотисті тони не для них. Вони сміливо можуть собі дозволити і чорний колір. Але при цьому слід пам'ятати, що шкіра у брюнеток має бути бездоганною, інакше будь-який дефект буде добре видно.