Як потрібно прати пуховики.

Пуховик - популярна одяг і важлива частина гардероба. Він вимагає ретельного догляду. При пранні пух може збитися в грудочки. Щоб цього уникнути, слід відпирати виріб дбайливо і акуратно. Альтернативою ручному пранні може стати делікатна машинна. Слід використовувати також спеціальні засоби побутової хімії.
Вам знадобиться
  • Пуховик, миючий кошти - марка Domal - Sport Fein Fashion, Ariel, «Ласка», таз з теплою водою, щітка з м'якою щетиною, мило «Антіпятін», пральна машина, 3 тенісних м'яча
Інструкція
1
Ретельно розправте пуховик. Якщо мається хутро - отстегните його. Виріб, хутряна облямівка якого не відстібається, краще здати в хімчистку. Приведіть у застебнуте становище всі наявні блискавки і гудзики. Виверніть його навиворіт. Наповнити таз водою температурою 30 градусів. Розчинити у воді одне з миючих засобів - марка Domal - Sport Fein Fashion, Ariel або «Ласка».
2
Занурите пуховик в мильну воду. Ретельно відпираються тканину, періодично збиваючи річ руками, щоб пух НЕ скатався в грудки. Поверхня матеріалу можна відчистити щіткою з м'якою щетиною. Особливо забруднені місця намильте милом «Антіпятін» і відкладіть прання хвилин на 10. Потім ще раз відіпрати брудні частини тканини.
3
Всередині пуховика може міститися виробнича пил, а в процесі прання в пуховий наповнювач потрапляє порошок. Якщо перете виріб перший раз, то прополощіть його 2-3 рази в гарячій і холодній воді.
4
Прання в пральній машині вимагає особливого підходу. Візьміть 3 тенісних м'яча. Перед пранням покладіть їх в рукава пуховика або разом з виробом в барабан машини. Встановіть режим «Делікатне прання» і натисніть «Пуск». Під час прання м'ячі будуть збивати пух і не дадуть утворитися грудки.
5
Встановіть режим «Делікатне прання» і натисніть «Пуск». Під час прання м'ячі зіб'ють пух і запобіжать освіту грудок. Задайте машині «Додаткове полоскання». Після закінчення прання можна ще раз встановити режим «Полоскання».
6
Коли прополоскали пуховик необхідно його віджати. Неважливо, як ви прали виріб - вручну або на машині, віджати найкраще за допомогою центрифуги. Встановіть малі обороти віджимання. Завантажте річ в барабан і знову покладіть туди м'ячі, тоді при віджиманні пух розподілиться рівномірно. Натисніть «Пуск».
7
Коли пухова куртка або пальто відтиснуті - акуратно розправте виріб і розкладіть для сушки на рівну поверхню. Можна покрити місце сушки матеріалом, що всмоктує вологу. Як варіант - одноразова пелюшка, яку можна купити в будь-якій аптеці. Сушити краще далеко від радіатора опалення, щоб не неприємно вразила тканину. Під час сушіння періодично струшуйте виріб, щоб пух добре просох.
Зверніть увагу
Якщо блискавку на пуховику НЕ застебнути перед пранням, то її полотно піддасться деформації, і вона не буде застібатися. Розстебнуті гудзики приведуть до того, що деформується місце їх прошива, і тканина завчасно зіпсується.
Корисна порада
Не варто замочувати пуховик, інакше буде складно виполоскати з пуху все миючий засіб.
Пуховик є однією з найулюбленіших і популярних речей в гардеробі майже кожного з нас. Пуховики красиві і зручні, вони теплі і майже нічого не важать, що особливо актуально взимку, коли доводиться надягати багато одягу. У них є всього лише один недолік - вони легко і швидко плямуються, і щовесни, а то й кілька разів на рік, перед господинею постає питання - а як же правильно випрати пуховик, щоб він не зіпсувався в процесі прання.
Інструкція
1
Звичайно, найпростіше здати пуховик в хімчистку, але часта хімчистка може обійтися в кругленьку суму, та й гарантій, що в процесі хімчистки ваш пуховик не зашкодять, немає ніяких. Простіше і легше навчитися прати її самостійно, абсолютно нічого важкого або незвичайного в цьому процесі немає, головне дотримуватися всі необхідні рекомендації та заходи безпеки.
2
Замочувати пуховики перед пранням не потрібно, їх можна відразу закладати в пральну машину і включати режим делікатного прання при температурі, що не перевищує 30 ° C. В відсік для порошку найкраще додати рідкий засіб для прання, воно набагато легше вимиється потім з пуху. Якщо у вашої машинки є режим додаткового полоскання, його потрібно включити відразу, бо полоскати пуховик після прання потрібно не менше трьох разів. Це допоможе уникнути білих розлучень уздовж швів вироби, а при першій пранні потрібно буде вимити ще й виробничу пил, якої в вашому пуховику більше, ніж достатньо. Все замки, блискавки, гудзики перед пранням необхідно застебнути щоб уникнути їх пошкодження і деформації куртки. Щоб пух не загубив в грудки в машинку до прання потрібно покласти кілька тенісних м'ячиків, від трьох до семи приблизно. В процесі вони будуть розбивати пух і не дадуть йому зібратися в грудку. Віджати якісно вручну пуховик ви навряд чи зможете, тому віджимати його потрібно буде в машинці, або доведеться застосувати для цих цілей спеціальну центрифугу.
3
Сушка пуховиків заслуговує окремого слова. Найкраще зробити це в спеціальній машині для сушіння білизни. Найбільш відповідною виявиться програма, що передбачає малі обороти. Не забудьте додати в агрегат тенісні м'ячики, які розіб'ють пух, зроблять пуховик м'яким і однорідним. Якщо ж сушильної машини у вас немає і сушити пуховик належить на повітрі, то краще робити це на плічках біля джерела тепла. В процесі сушки доведеться кілька разів збивати пух руками, приділяючи ретельну увагу збився грудок. Але не перестарайтеся, зазвичай матеріал пуховиків просочують спеціальними засобами, що перешкоджають промокання вироби. При механічній дії захисний шар порушується, і в майбутньому просочування все більше і більше буде пропускати вологу. Перед використанням пуховика переконайтеся, що він добре і повністю висох. Недосохшій пуховик буде видавати неприємний запах, і в ньому може навіть завестися цвіль.