Як відрегулювати задні гальма.

Від справності гальмівної системи мотоцикла залежить життя і здоров'я водія і пасажира. Тому регулювання і наладку гальм виробники рекомендують виконувати регулярно, але не рідше одного разу на рік. Один з етапів налаштування системи гальмування мотоцикла - заміна гальмівної рідини, занадто тривала експлуатація якої робить гальма «м'якими» і непередбачуваними.
Вам знадобиться
  • - прозорі гумові шланги;
  • - ріжковий ключ 10/12;
  • - викрутка;
  • - скляна банка місткістю 1 л;
  • - гальмівна рідина.
Інструкція
1
Перед регулюванням елементів системи гальмування проведіть заміну гальмівної рідини. Необхідний тип її зазвичай вказується в технічній документації до транспортного засобу; знайти його можна також на написи, зробленої на розширювальному бачку або на гальмівних шлангах.
2
У літрову скляну банку налийте 1-2 сантиметри нової гальмівної рідини. Зніміть кришку з розширювального бачка. Надіньте на штуцер трубку, вільний кінець якої опустіть в банку, втопивши його в рідині. Зручно використовувати для цих цілей прозорі трубки, що застосовуються в крапельницях.
3
За допомогою скорочення важеля заднього гальма мотоцикла поступово повністю вичавіть стару гальмівну рідину з системи у вільну ємність, одночасно підливаючи в розширювальний бачок новий склад.
4
Простежте, щоб стара рідина повністю вийшла з системи. Це можна визначити по відсутності бульбашок повітря в прозорій трубці. Якщо бульбашки зникли, затягніть штуцер, не докладаючи зайвих зусиль, щоб його не пошкодити.
5
Закрийте кришку розширювального бачка. Після завершення операції переходите до аналогічної прокачуванні переднього гальмівного контуру мотоцикла.
6
Після заміни рідини відрегулюйте гальмівну систему, починаючи з заднього контура. Регулювання гальма заднього колеса однокулачкового типу, наприклад, у «ІЖ-Планета-5» або «ІЖ-Юпітер-5», здійсните гвинтом, розташованим в кожусі зірочки. У мотоциклів «Урал» і «Дніпро» для цієї мети є регулювальний конус. Вільний хід педалі після правильного регулювання повинен знаходитися в межах 10-15 мм.
7
На мотоциклі «Ява» відрегулюйте задній гальмо допомогою обертання крильчатки, затягуючи її до тих пір, поки колодка не буде гальмувати. Після цього слід послабити крильчатку на півтора обороту. Переконайтеся, що при відпущеному гальмі колодки не стосуються барабана.