Як очистити гар. Як почистити пригоріла жир на плиті.

Шар гару утворюється на каструлях, сковородах, якщо несвоєчасно зменшити вогонь або забути про те, що на плиті готується їжа. Очистити кухонне начиння можна за допомогою сучасних засобів або скористатися народними методами.
Вам знадобиться
  • - очищуючий гель або порошок;
  • - губка для миття посуду;
  • - велика ємність;
  • - сода;
  • - сіль;
  • - оцтова кислота;
  • - лимонна кислота;
  • - річковий пісок.
Інструкція
1
Для видалення гару з кухонного посуду використовуйте чистячі гелі або порошки, призначені для чищення посуду. Змочіть під теплою проточною водою весь посуд, рясно змастіть одним із засобів за допомогою губки, залиште на 20 хвилин, промийте під проточною водою. Сучасні чистячі засоби допомагають без особливих зусиль очистити гар, пригорілий жир і залишки їжі на краях посуду. Ви впораєтеся із завданням досить швидко.
2
Інший спосіб очистити гар - це використовувати народні методи, які застосовувалися в усі часи і практикувалися господинями ще до появи сучасних засобів для чищення.
3
Налийте у велику ємність гарячої води, помістіть в неї всю пригоріла посуд, насипте 6 столових ложок солі або харчової соди, поставте на вогонь, доведіть до кипіння, остудіть. Після такого способу відмочування вам залишиться витягнути весь посуд і помити під проточною водою за допомогою засобу для миття посуду і губки. Вся гар без зусиль зніметься з кухонного посуду.
4
Лимонна і оцтова кислота також допомагають впоратися з гаром і пригорілим жиром. Для використання вам потрібно велика ємність, в яку помістіть всю пригоріла посуд, залийте окропом, додайте 200 мл 70% оцтової кислоти або 2 пакетики по 20 гр. лимонної кислоти. Поставте на вогонь, але не доводите до кипіння, якщо ви не встигнете вимкнути вогонь, і вода закипить, у вас все попливе поверх ємності.
5
Якщо ви знаходитесь на природі, і у вас немає з собою миючих засобів, соди, оцтової та лимонної кислоти, а вам потрібно терміново очистити гар на посуді, в якій ви готували їжу на вогнищі, скористайтеся звичайним річковим піском. Ви можете просто почистити всю посуд або попередньо замочити її, додавши кілька жмень піску і прокип'ятивши. Такий спосіб допоможе вам видалити гар нітрохи не гірше, ніж за допомогою сучасних засобів для чищення.