Як переформатувати зовнішній жорсткий диск. розмір кластера hdd для mac.

Багато користувачів мають зовнішні жорсткі диски, які використовуються для резервного копіювання даних і для зберігання інформації. Іноді виникає необхідність відформатувати зовнішній жорсткий диск, змінивши його файлову систему (порядок іменування та зберігання даних). Вінчестери зазвичай мають тип файлової системи FAT32 (найбільш поширена) або NTFS. У кожної з них свої переваги і недоліки, які вам варто вивчити попередньо. Форматування також може знадобитися з іншої причини.
Вам знадобиться
  • - стандартні засоби операційної системи
  • - програма для форматування дисків
Інструкція
1
Щоб форматувати зовнішній вінчестер з операційної системи, зайдіть в «Мій комп'ютер», виділіть значок зовнішнього диска, клікніть праву кнопку миші. Виберіть форматування і потрібну файлову систему.
2
Інший спосіб форматування стандартними засобами Windows: натисніть «Пуск» - «Панель управління» - «Адміністрування» - «Керування комп'ютером» - «Керування дисками". Виберіть зі списку потрібний диск, клікніть по ньому правою кнопкою миші, виберіть тип файлової системи і запустіть форматування. З завантаженої операційної системи вам недоступно буде лише форматування системного диска.
3
Щоб відформатувати диск з командного рядка, натисніть «Пуск» - «Виконати» - введіть cmd - Enter. Введіть Format X: і натисніть Enter (X - буква диска).
4
Щоб перетворити тип файлової системи з командного рядка, натисніть «Пуск» - «Виконати». У командному рядку введіть "convert", букву диска і дію, наприклад convert F:/fs: ntfs (або convert F:/fs: fat32). Літери "fs" означають файлову систему.
5
Припустимо, ваш диск відформатований в Mac OS, а тепер ви підключили його до комп'ютера під Windows, і він системою не визначається. Відформатуйте цей диск заново, за допомогою програми на кшталт Acronis Disc Director. Якщо програма теж не бачить диск, створіть завантажувальний CD з нею, завантажити з цього диску і тоді форматуйте.
6
Ви можете відформатувати диск при перевстановлення операційної системи. Для цього на потрібному етапі виберіть форматування певного розділу (наприклад, диска D, F і т.д.) і бажаний тип файлової системи.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що при форматуванні диска абсолютно всі дані на ньому будуть знищені. Якщо на ньому є якісь потрібні вам файли, заздалегідь перенесіть їх на інший носій інформації.
Корисна порада
Файлова система NTFS підтримує стиснення файлів, шифрування даних, обсяг самого диска необмежений. Проте вимоги до оперативної пам'яті у NTFS вище, як і швидше знос дисків.