Як потрапити в Долину нарцисів в Україні.

В світі так багато дивного і цікавого, що людського життя не вистачить, щоб подивитися на все. Але деякі явища побачити варто у що б то не стало. Природа подарувала людям таке прекрасне видовище, як долина квітучих нарцисів у Закарпатті. Використовуйте травневі свята, щоб подивитися на це диво.
Інструкція
1
Долину нарцисів ви знайдете в чотирьох кілометрах від закарпатського містечка Хуст в унікальному біосферному заповідному місці. Раз на рік на одну-дві тижні в травні це місце стає чарівним. На площі в 257 гектарів тут ростуть понад п'ятсот видів рослин, з них п'ятнадцять занесені в Червону книгу. Заповідник охороняється, а порушники, які рвуть квіти і топчуть їх, штрафуються.
2
Це місце повно легенд. Як розповідає одна з них, дуже давно в замку Хуста жив князь з княгинею і дочкою Русею. Дівчина відкидала завидних і багатих женихів, вона зберігала в своєму серці любов до місцевого гончарю Іванко. Молода людина подарував княжої доньці вазу з малюнком нарциса. Князь же, дізнавшись про кохання Русі, кинув подарунок з високої гори. Ваза розбилася, і тисячі осколків розсипалися по долині. Вранці поле покрилося квітучими нарцисами.
3
Але ціла долина нарцисів - це не легенда, а реальність, на яку ви можете подивитися, якщо туди доберетеся. Приїжджайте в Закарпатті в травні і побачите цю фантастичну феєрію ароматних квітів. На жаль, площа долини нарцисів рік від року зменшується, їх витісняють інші менш примхливі рослини.
4
До заповітної долини можна дістатися з Ужгорода, а до цього міста йде поїзд «Київ - Ужгород». Вибирайте зручний для вас поїзд, який довезе вас до Ужгорода. Вирушайте на автовокзал, який знаходиться буквально через дорогу від залізничного. В цей час маршрутки і автобуси в долину нарцисів ходять дуже часто.
5
За розповідями досвідчених мандрівників, в Ужгороді усі послуги дуже дешеві, і там можна дуже смачно поїсти. Особливо рекомендують страви угорської кухні. З вікна таксі можна подивитися все місто, який залишає дуже приємне враження.
6
Щоб потрапити в чарівну долину нарцисів, можна їхати і на автомобілі через Львів. З цього древнього міста вам потрібно потрапити в Стрий, а звідти - в Сколе, що знаходиться в гірському районі Львівщини. З Мукачева рухайтеся на Хуст. У чотирьох кілометрах від нього і буде ваш пункт призначення. Всі місцеві жителі із задоволенням вкажуть вам вірну дорогу.
Долина нарцисів - біосферний заповідник у Закарпатті і найбільший в світі природний масив цього рідкісного, занесеного в червону книгу України рослини. Його поява вчені відносять ще до льодовикового періоду. Ймовірно, нарцис потрапив на рівнинну місцевість разом з зійшов з гір пластом землі. Рослина успішно акліматизувалося і виростає там і донині.
Інструкція
1
Нарцис вузьколистий - гірський квітка, зростаючий зазвичай на висоті 1100-2060 м. Подібні природні масиви в даний час є рідкістю і збереглися лише в Румунії, деяких Балканських країнах і в Альпах. Всі вони розташовані в горах, на висоті не менше 2 тисяч метрів над рівнем моря. Долина нарцисів у Закарпатті - явище унікальне. Вона розташована на рівнинній місцевості, на висоті близько 200 метрів над рівнем моря і займає площу 257 га. Це найбільша в світі реліктова популяція дикорослого вузьколистого нарциса.
2
В ХIХ столітті місцевість, в якій розташована долина нарцисів, належала Австро-Угорської імперії і вже тоді ретельно охоронялася. Пізніше ці землі відійшли Чехословаччини, і частина їх була продана жителям Хуста - міста, розташованого в 4 км від долини. В ХХ столітті унікальна реліктова поляна ледь не була знищена. На жаль, 50 га все ж було розорано. З 1992 року долина входить в міжнародну мережу біосферних заповідників ЮНЕСКО.
3
Цвітіння нарцисів може припадати на різний час. Це залежить від погодних умов. Зазвичай перші рослини зацвітають перед першим травня. Якщо весна в Закарпатті рання, то дня на 3 раніше. Пік цвітіння припадає на другу половину місяця. Щорічно в цей період долину відвідує більше 10 000 туристів. Територія заповідника відкрита для відвідування з 8.00 до 21.00 щоденно. Вхід платний - 12 гривень для дорослих, 6 - для школярів та студентів. Заповідник має безкоштовну автостоянку. Правда, місткість її невелика.
4
Дістатися до долини нарцисів можна таким чином: від Києва до Мукачева - поїздом. Ціна залізничного квитка 100 грн. Далі автобусом до Хуста. Ціна-20 грн. Потім на маршрутці до села Кіреші - ціна 2 грн. Переночувати можна в готелі в Хусті. Однак житло краще забронювати заздалегідь.