Як захиститися від лісових кліщів.

З приходом теплих весняних днів у міських парках, скверах і лісах своє полювання на людей починають маленькі, але дуже небезпечні, істоти - кліщі. Самі вони особливої шкоди людині принести не можуть. Однак саме кліщі є головними переносниками таких серйозних інфекцій, як бореліоз і енцефаліт. Для того щоб уникнути зараження, важливо знати, як захиститися від лісових кліщів.
Інструкція
1
Зібравшись відпочити на природі або вибратися в ліс за грибами та ягодами, ретельно продумайте свій гардероб. Бажано, щоб відкритої залишалася мінімальна частина шкіри, а саме обличчя. Ваші голова, руки, тіло і ноги повинні бути закриті щільно оббігає одягом.
2
Пам'ятайте про те, що кліщі - істоти дуже маленькі. Вони без праці можуть забратися до вас під одяг навіть через саме крихітний отвір. Тому відповідально варто поставитися і до вибору взуття. Ідеальний варіант для лісових прогулянок - високі чоботи, що закінчуються щільною, що облягає ногу, гумкою. Штани обов'язково заправляйте всередину взуття або в шкарпетки.
3
Зверніть увагу і на верхню частину одягу. Рукава вашої куртки повинні щільно прилягати до початку кисті або закінчуватися тугою резинкою. Обов'язково дотримуйтеся це правило. Адже збираючи ягоди або гриби, ви будете часто контактувати з поверхнею землі, де лісові кліщі найчастіше і мешкають.
4
Вашу шию від нападу лісових кліщів може захистити високий комір або бавовняний хустку, заправлений всередину куртки. Для того щоб захистити голову, візьміть з собою легку шапку або кепку.
5
Як би смішно ви не виглядали, але саме такий вид екіпіровки найкращим чином здатний захистити вас від лісових кліщів.
6
Для прогулянок по міському парку така екіпіровка, безумовно, не підійде. Краща форма одягу, здатна захистити вас від кліщів на території міста - спортивна, що включає в себе легку куртку, трико і кросівки.
7
Захиститися від лісових кліщів ви можете і за допомогою репелентів, спеціально розроблених для цього речовин. Придбати їх можна в господарських магазинах. Найчастіше представлені репеленти у вигляді кремів і спреїв. Деякі з них можна наносити безпосередньо на відкриті ділянки тіла, інші ж тільки на одяг. Одні репеленти відлякують кліщів, інші «дурманять» їх, позбавляючи можливості завдати укус.