Як виїхати до Фінляндії.

Фінляндія залучає громадян Росії, та й інших країн СНД, своїм спокоєм, стабільністю і, звичайно ж, грунтовної системою соціального захисту. Та й географічно вона для багатьох ближче, ніж інші держави Євросоюзу. Але у Фінляндії, на відміну від інших європейських країн, іммігрантів відносно небагато. Отримати посвідку на проживання і тим більше громадянство в ній дуже непросто, хоча і можливо.
Інструкція
1
Найпростіше виїхати до Фінляндії тим, хто має фінські корені. Якщо ваші предки були громадянами цієї країни, то ваша задача зводиться до того, щоб це довести. Якщо збереглися якісь документи, ви їх повинні здати в фінське консульство і чекати відповіді (нерідко це тривала процедура). В іншому випадку доведеться звертатися в консульство, щоб вам порадили, як знайти ці докази. Крім того, вам доведеться скласти іспит на знання фінської або шведської мови. Втім, без знання мови ви не зможете жити в цій країні в будь-якому випадку.
2
Можливість залишитися жити у Фінляндії ви будете мати, якщо одружитеся або вийдете заміж за громадянина цієї країни. Але майте на увазі, що відповідні державні органи ретельно перевірять, чи справжній у вас шлюб. Якщо запідозрять у тому, що він фіктивний, вас можуть вислати з країни протягом двох тижнів. Після заміжжя (або одруження) ви отримуєте тимчасову посвідку на проживання терміном на один рік, потім його продовжуєте ще на рік, після чого маєте право просити безперервний вид на проживання. А вже потім вам видається і постійний вид на проживання.
3
Перспективний спосіб залишитися в Фінляндії - навчання у вищому навчальному закладі. При цьому краще вибирати якусь затребувану в цій країні спеціальність (приклад, економіку, медицину, сферу високих технологій та ін.). Під час навчання шукайте роботу. Ви маєте право на трудову діяльність, хоча і на обмежене число годин на тиждень, а значить, маєте шанс добре себе зарекомендувати і згодом клопотати про отримання посвідки на проживання.
4
Ще один зручний, хоч і непростий спосіб виїхати до Фінляндії, - пошук роботи. У цьому вам значно допоможе знання мови і володіння затребуваними спеціальностями. На ринку праці в цій країні цінуються висококваліфіковані робітники, а також медики, інженери, фахівці з логістики і т.д. Щоб отримати роботу, шукайте в інтернеті фінські сайти біржі праці.
5
Якщо ви задумали поїхати у Фінляндію, можете почати з придбання в цій країні нерухомості. У цьому випадку ви не отримуєте виду на проживання, але маєте право відкрити Шенгенську візу на півроку перебування в країні (три місяці в одному півріччі і три - в іншому). За цей час ви зможете знайти роботу, одружитися, вступити на навчання і т.д., тобто вирішити питання про отримання посвідки на проживання на якомусь серйозному підставі.
6
Можливий варіант для отримання посвідки на проживання - відкриття бізнесу у Фінляндії. Для цього ви повинні мати на рахунку в банку не менше 20 тисяч євро, зібрати довідки про легальне походження цих грошей і довести, що ваше підприємство буде рентабельним (це оцінюється на підставі вашого бізнес-плану, наявності достатнього фінансування та відповідних договорів).
7
Вид на проживання отримують також ті, хто отримує статус біженця. Для цього необхідно довести, що людина переслідується в рідній країні за політичними, релігійними, етнічними або іншими мотивами або існують загроза його життю, здоров'ю або приниження людської гідності.