Як витопити сало.

Топлене свиняче сало - висококалорійне блюдо, дуже популярне на Україні і в деяких областях Росії. Воно широко використовується в кулінарії: на ньому можна смажити картоплю, м'ясо. Також з ним товчуть часник і зелень, заправляючи цією сумішшю борщ. Смальцем часто заправляють гречану кашу і т.д.
Вам знадобиться
  • - сало;
  • - цибулина.
Інструкція
1
Візьміть шматок свинячого сала (краще з м'ясними прожилками) і одну велику цибулину. Сало поріжте на шматочки середніх розмірів - кубиками або брусочками. Цибулину очистіть від лушпиння, зробіть у ній кілька глибоких хрестоподібних надрізів, але так, щоб вона не розвалилася на шматки.
2
Смалец найкраще готувати в невеликій чавунці, утятніце або в каструлі з товстим дном. Покладіть у посуд нарізане сало і цибулину, поставте на слабкий вогонь. Час від часу обережно помішуйте, щоб шматочки не пристали до днища. Поступово сало почне витоплюється. Продовжуйте нагрів і перемішування до того, як ці шматочки перетворяться на маленькі шкварки і приймуть коричнево-червонуватий колір. Це буде сигналом до того, що смалець готовий.
3
Погасите конфорку, обережно виловіть шумівкою шкварки і складіть їх в окрему ємність. Якщо ви одночасно готували гречану кашу, можете відразу ж покласти в неї шкварки і перемішати - вона від цього стане тільки смачніше і ситніше.
4
Коли утворився смалець трохи охолоне, обережно перелийте його в чисті сухі ємності (скляні банки, глиняні горщики). Після охолодження закрийте горловини ємностей пластиковими кришками або щільними марлевими пов'язками і віднесіть їх в прохолодне темне місце (найкраще в холодний погріб). Можете зберігати смалець і в холодильнику.
5
Деякі господині викидають цибулину, разом з якою втопився смалець, деякі, навпаки, поміщають її в одну з ємностей і заливають смальцем, стверджуючи, що так він виходить смачніше. Єдиної думки тут немає. Можете поступити як вам завгодно.
Зверніть увагу
У прохолодному темному місці смалець може зберігатися до шести місяців, практично не втрачаючи своїх смакових якостей.
Корисна порада
У народній медицині смалець здавна використовувався як ліки при захворюваннях верхніх дихальних шляхів і легенів. Достовірно відомі випадки, коли він сприяв лікуванню навіть від такої небезпечної хвороби, як туберкульоз.