Як визначити попит на товар. Як визначити продаватиметься товар чи ні.

Підприємець, який займається торгівлею, хоче, щоб його товари користувалися попитом і швидко розкуповувалися. Але так буває не завжди, особливо, якщо мова йде про якусь новинку, незнайомій широкому колу потенційних покупців. Товар може зацікавити людей, а може і надовго залежатися, приносячи збиток замість прибутку. Тому попередньо слід визначити, чи буде він користуватися попитом.
Інструкція
1
Проведіть маркетинговий аналіз, тобто вивчіть співвідношення попиту і пропозиції на аналогічні товари в вашому регіоні. Визначте середньоринкові ціни, середню швидкість обороту товару, приблизну норму прибутку. На підставі вивчених даних можна з достатньою впевненістю визначити, чи буде сенс займатися продажем саме цього товару, чи ні.
2
Постарайтеся визначити цільову аудиторію, тобто зробіть висновок, яка категорія покупців набуватиме ваш товар. Це залежить від багатьох факторів, насамперед, від віку і фінансового благополуччя потенційних клієнтів, а також від місця розташування вашого магазина. Наприклад, якщо ви торгуєте продуктами харчування, а ваш магазин розташований в спальному районі, де більшість населення - люди скромного достатку, то навряд чи варто пропонувати їм делікатеси з розряду вищої цінової категорії. А ось в центрі, де живуть більш заможні люди, де розташовано багато офісів солідних фірм, такий товар цілком може знайти попит.
3
По можливості проведіть опитування потенційних споживачів. Надрукуйте опитувальні листи та поширюйте їх серед ваших покупців, а також в інших магазинах, розташованих у вашому районі. Можете розповсюджувати ці листи серед співробітників підприємств, установ з проханням заповнити і залишити на прохідній. Постарайтеся, щоб перелік питань був коротким (щоб не втомлювати і не дратувати потенційного клієнта), але разом з тим вичерпним. За результатами вивчення відповідей ви можете скласти більш-менш об'єктивну картину купівельного попиту і зробити висновок: чи варто займатися продажем цієї групи товарів, або велика ймовірність, що вони не знайдуть попиту.
4
Якщо у вас є мережа дилерів-розповсюджувачів, можна дати їм маленькі партії товару для реалізації, і подивитися, як піде торгівля. Товар буде швидко розкуплений - є сенс зайнятися його продажем в більшому масштабі. Ну, а якщо він залежався - чи варто робити на нього ставку.