Що не розбалувати дитини.

Малюкові необхідно чуйне керівництво дорослих. Дуже важливо навчитися грамотно НЕ потурати його примхам, відмовляти в нескінченних бажаннях, захищаючи від зайвих переживань. Що ж для цього треба робити?
Інструкція
1
Діти - вмілі маніпулятори, вони добре розуміють, якими засобами можна впливати на батьків. Якщо заради досягнення мети потрібно закотити істерику - закотять за милу душу. Постарайтеся не реагувати на подібні провокації.
2
Твердо забороняйте те, що вважаєте зайвим або небезпечним. Але обов'язково детально поясніть причину відмови. Переконайтеся, що дитина зрозуміла, чому йому не можна взяти третю цукерку, якщо дві він уже з'їв хвилину тому.
3
Не перетворюйте малюка у вітрину своїх досягнень. Навіть якщо ваші фінансові можливості дозволяють купити магазин іграшок, краще цього не робити. Дуже легко сформувати залежність від речових задоволень, яка зіпсує подальше життя улюбленому спадкоємцю. Привчайте юного людини оцінювати себе і людей не з матеріальних, а за моральними якостями.
4
Визначте параметри виховання вашого малюка. Побудуйте відносини з іншими родичами так, щоб дитина не страждав від суперечливих вимог. Наприклад, слова мами не повинні відрізнятися від рішення батька. Тільки в цьому випадку ваша крихітка зможе адекватно поводитися в будь-якій ситуації, керуватися логікою і підкорятися загальновизнаним правилам.
5
Готовність дорослих відмовитися від благ заради зручності дитини, формують у ньому егоїстичні нахили. Звичайно, дуже хочеться приготувати своєму улюбленцю особливе ласощі, відправити у престижний табір. Але не варто робити цього, ущемляючи в чомусь інших членів сім'ї.
6
Не приховуйте свої почуття, говорите про те, як доріг вам маленький чоловік. Дайте маляті відчути значущість вашої дружби і ніжних відносин. Не бійтеся розпестити любов'ю і увагою. Підкреслюйте, наскільки важливо спільна участь у сімейних справах. Зводите для вашого крихти розумні обмежувальні рамки, але визнайте і поважайте його право на власне волевиявлення.