Як потрібно одягати новонародженого.

Коли в родині з'являється новонароджений, батьки отримують масу клопоту і занепокоєнь. Особливо, якщо це первісток, і у них немає досвіду по догляду за малюком. Здавалося б, найпростіше запитання: як одягнути немовляти після купання або на прогулянку? Якщо одягнеш занадто легко, малюк може замерзнути, якщо занадто тепло - перегрітися.
Інструкція
1
Орієнтуйтеся на температуру навколишнього повітря. Якщо малюк перебуває вдома, при 23оС і вище досить надягти на нього бавовняну майку і повзунки. Якщо навколо 20-23оС, поверх майки слід надіти ще фланелеву сорочечку, а на ніжки поверх повзунків - тонкі шкарпетки. При температурі від 18 до 20оС замість фланелевою сорочечки краще надягти тонкий трикотажний костюмчик з довгим рукавом. Замість бавовняних шкарпеток надіньте малюкові вовняні. Ну, а якщо в будинку достатньо прохолодно (температура нижче 18оС), то поверх тонкого трикотажного костюмчика надіньте шерстяний або напіввовняної костюмчик.
2
Коли ви готуєтеся винести малюка на прогулянку влітку, в жарку погоду (понад 25оС) досить надягти на нього бавовняну білизну і який-небудь легкий чепчик або панамку для захисту від сонячних променів. Якщо температура від 22 до 24оС, додайте тонку бавовняну сорочечку і повзунки; якщо від 20 до 22оС, не завадить надіти тонкий трикотажний костюмчик з довгим рукавом і тоненькі носочки.
3
У більш прохолодний сезон (весна, осінь) одягайте дитину в такий спосіб: якщо навколо 16-18оС, поверх трикотажного костюмчика надіньте легкий вовняний або напіввовняної. Головний убір замініть більш щільним, наприклад, трикотажної шапочкою. Якщо температура 14-16оС, надіньте дитині напівшерстяну шапочку і вовняні (напівшерстяні) носочки. При температурі від 10 до 14оС додайте до цієї одязі осінній комбінезон. Ну, а при 0-8оС необхідний ще один шар одягу під комбінезон: теплі рейтузи і кофточка. Надіньте також дитині зайву пару вовняних шкарпеток, а під щільну напівшерстяну шапочку - легкий чепчик.
4
Взимку додатково завертайте дитину в ковдру і часто перевіряйте його носик. При температурі нижче 20оС гуляти на вулиці з новонародженим не рекомендується.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=45f9G_ySQM8
Корисна порада
Запам'ятайте, що речі новонародженого повинні бути зроблені тільки з натуральних тканин. Також вони не повинні бути тісними.
Прогулянки - обов'язкова умова здорового розвитку для малюка. Перші виходи на вулицю скоюють уже через тиждень після виписки з пологового будинку. Час перебування на вулиці повинно бути від 1,5 до 3 годин. Спочатку цього буде достатньо. Обов'язкове правило - одягати дитини по сезону.
Інструкція
1
Літо - найпрекрасніший період для прогулянок. Однак деякі мами скоюють грубу помилку - примудряються в спеку укутати крихітку. Одягати новонародженого дитини треба в легку маєчку і трусики. Якщо на вулиці дуже сильна спека, то робіть прогулянки рано вранці або ввечері. Обов'язково, гуляючи з малюком, що не підставляйте його прямим сонячним променям. Іноді при сильній спеці малюкові корисно побути голеньким, лише злегка прикрийте його тоненькою пелюшкою. Не хвилюйтеся, малюк не захворіє, а ось перегрів чреватий серйозними наслідками.
2
Як бачите, влітку все досить просто. Але як правильно одягати новонародженого дитини в зимовий період? Свіже повітря необхідний дитині, і мінусова температура не є протипоказанням для зимових прогулянок. Головне, одягайте крихітку правильно. Обов'язково дотримуйтеся принципу багатошаровості, одягаючи малюка. Перший шар - це натільна білизна. Основна функція такого білизни - зберегти тільце малюка сухим. Другий шар - це кофточка і штанці або комбінезон. Одягаючи малюка, вибирайте одяг з натуральних матеріалів. Ідеальним варіантом будуть речі з флісу або вовни.
3
Третій шар одягу це - зимовий комплект. Неважливо, що це буде - костюм, конверт або комбінезон, головне, вимога якість матеріалу. Він повинен захищати від вологи і вітру. Внутрішнє оздоблення зимового верхнього наряду повинна володіти здатністю зберігати тепло і вбирати вологу.
4
Зверніть увагу на голову малюка. Під зимову шапку надіньте два чепчика різної щільності. Знову ж буде спрацьовувати ефект багатошаровості, і ваш малюк себе почуватиме на прогулянці комфортно.
5
Одягайте дитини в залежності від погоди на вулиці. Чи не кутайте і, навпаки, не прагнете гартувати малюка. Залежно від вуличної температури, наприклад, пізньої осені чи ранньої весни варіюйте кількість шарів на ваш розсуд. Головне правило, щоб малюку не було жарко або, навпаки, холодно.
6
Щоб зрозуміти, комфортно малюкові чи ні, доторкніться до його носика. Якщо він гарячий, значить дитині жарко, якщо холодний - він замерз. Якщо маленький носик теплий, то його власникові комфортно і тепло. Можете сміливо продовжувати гуляти далі.