Як визначити передавальне число редуктора.

Одним із пристроїв, найбільш часто застосовуються сьогодні в різних механізмах, є редуктор. Він являє собою розвиток ідеї важеля і служить для передачі моменту між обертовими шківами. Основним параметром, що характеризує конкретний редуктор, є передавальне число. Визначити його можна шляхом вчинення розрахунків на основі відомостей про тип і параметри ступенів редуктора.
Вам знадобиться
  • - знання параметрів передач редуктора.
Інструкція
1
Визначте передавальне число редуктора, що складається з однієї зубчастої передачі. У пристроях подібного типу крутний момент передається від ведучого вала веденого допомогою взаємодії зубів шестерень, установлених на них. Шестерні можуть бути як циліндричні, так і конічні - в даному випадку це не важливо. Спочатку визначте кількість зубів шестерні ведучого вала шляхом простого підрахунку. Потім ту ж операцію виконайте для шестерні валу веденого. Розділіть друге значення на перше. Це і буде шуканим передавальним числом редуктора.
2
При розрахунку передавального числа редуктора, виконаного на основі ланцюгової передачі, дійте аналогічно першому кроці. Порахуйте число зубів ведучої і відомої зірочок, а потім розділіть друге значення на перше.
3
Для оцінки передавального числа редуктора на пасової передачі необхідно знати радіуси (або діаметри) його ведучого і веденого шківів. Зверніть увагу на те, що це мають бути значення радіусів кіл, по яких проходить внутрішня частина ременя при його зіткненні зі шківами. Тому якщо шків виконаний у вигляді ролика з пазом для утримання ременя, необхідно вимірювати радіус або діаметр його внутрішньої частини. В даному випадку для обчислення передавального числа досить розділити радіус веденого шківа на радіус ведучого.
4
В редукторах на основі черв'ячної передачі провідним шківом завжди є той, на якому розташований черв'як, а веденим - на якому знаходиться черв'ячне колесо. За один оборот черв'яка колесо (шестерня) повертається на кількість зубів, рівне числу заходів черв'яка (у простому випадку це одиниця). Тому передавальне число такого редуктора вираховується простим діленням кількості зубів черв'ячного колеса на число заходів черв'яка.
5
Передаточне число редуктора, складеного з кількох передач, визначте шляхом послідовного перемноження передавальних чисел його окремих ступенів.