Як обробити чорно-біле фото. Як скорегувати засвічені старе фото.

Замість громіздких альбомів колекції фотографій сьогодні набагато зручніше зберігати на компактних накопичувачах інформації. Багато людей, не нехтуючи цією можливістю, сканують сімейні фотоархіви. При цьому часто виникає бажання обробити старі чорно-білі фото, прибравши з них типові дефекти. Зробити це можна в редакторі Photoshop від компанії Adobe.
Вам знадобиться
  • - Adobe Photoshop;
  • - вихідне фото.
Інструкція
1
Завантажте фото, яке необхідно обробити, в Adobe Photoshop. Для цього в головному меню розгорніть розділ File і виберіть пункт "Open ...". З'явиться діалог відкриття файлу. Перейдіть в ньому до директорії, в якій знаходиться файл з фотографією. Виділіть його в лістингу каталогу. Потім натисніть кнопку "Відкрити". Замість цього можна просто перенести потрібний файл в Photoshop з файлового менеджера, вікна папки або провідника Windows.
2
Підготуйте фото до обробки. Розгорніть розділ Mode меню Image. Якщо зображення представлене в відтінках сірого кольору або индексированное, конвертуйте його в колірний простір RGB, вибравши пункт RGB Color. Якщо зображення міститься в єдиному фоновому шарі, змініть його тип на основний. Виберіть пункт "Layer From Background ..." в розділі New меню Layer.
3
Усуньте із зображення різні дефекти. На старих чорно-білих фото вони зустрічаються в достатку. Застосуйте інструмент Patch для корекції великих фрагментів. Створіть виділення навколо області, яку потрібно виправити. Увімкніть Patch Tool. Захопивши мишею, перемістіть виділену область на місце зі схожим фоном. Невеликі дефекти корегуйте інструментами Healing Brush і Clone Stamp.
4
Приберіть з фото засвічені або затемнені області. Створіть коригувальний шар. В меню виберіть Layer, New Adjustment Layer, "Brightness/Contrast ...". Натисніть OK в діалозі New Layer. Відобразиться діалог Brightness/Contrast. Встановіть у ньому прапорець Preview. Змініть параметри Brightness і Contrast так, щоб повністю або частково скорегувати фото. Натисніть кнопку OK. Чорним кольором за допомогою Paint Bucket Tool залийте всю область маски створеного шару. Виберіть білий колір і за допомогою м'якої і дуже прозорою кисті позначте область корекції. Злийте шари. Повторіть операцію потрібну кількість разів.
5
Збережіть результат роботи. Натисніть Shift + Ctrl + S. У діалозі Save As виберіть каталог, вкажіть формат і ім'я вихідного файлу, натисніть кнопку «Зберегти».