Як носити тростину. тростину для джентльмена.

Історія тростини обчислюється тисячоліттями. В Англії вона як прикраса і незмінний атрибут увійшла в моду на початку XVII століття, а в XVIII столітті модою на тростини захопилися і жінки. Виготовляли це прикраса з деревини різних порід, ротанга або бамбука, скла, слонової кістки і т.д. Форми набалдашників були дуже різноманітні. Сучасний етикет не наказує будь-яких жорстких правил носіння тростини, чого не скажеш про те ж XIX столітті.
Вам знадобиться
  • - чохол для тростини;
  • - спеціальні доглядають речовини для тростини.
Інструкція
1
Солідні книги з етикету, видані в другій половині XIX століття, дуже строго попереджали джентльменів про те, що не можна розмахувати палицею на вулиці, а також носити її пахвою, щоб випадково не зачепити проходить повз людину або не потрапити кому-небудь в око. Вважалося непристойним і використання тростини не за призначенням під час відвідування музеїв - наприклад, замість указки в процесі обговорення достоїнств або дефектів картин. Деякі з цих порад можна вважати актуальними і в сучасному суспільстві.
2
При здійсненні візиту в малознайомий будинок джентльмен, за правилами етикету, мав залишити тростину в передпокої, у вітальню ж він входив, тримаючи в руках рукавички і капелюх. Господар або господиня будинку пропонували йому відкласти в сторону капелюх, висловлюючи згоду провести з гостем вечора. При нанесенні візитів знайомим дії гостя були менш формальними: в передпокої залишалися не тільки пальто і тростину, але і капелюх з рукавичками. Господарі будинку, в свою чергу, були зобов'язані стежити, щоб їхні діти не дозволяли собі грати з тростини або іншими речами гостей. В даний час дані церемонії втратили свою актуальність, але тростину, в деяких випадках, дійсно краще залишити де-небудь у передпокої, наприклад, в коробці для парасольок або повісивши на гачок для пальто.
3
Ті ж довідники з етикету встановлювали правило, згідно з яким джентльмен, побачивши здалеку свого знайомого або ж збираючись увійти до приміщення до гостей, повинен був тримати тростину в лівій руці, щоб праву звільнити для рукостискання. Це правило цілком можна застосувати і до сучасного суспільства.
4
При прогулянці з дамою джентльмен повинен був тримати тростину в руці, що знаходиться з зовнішньої сторони від попутниці. Інакше, ненавмисно опустивши цей аксесуар на кінець довгої сукні супутниці, він ризикував залишити її без нього. У сучасному світі жінки вже не носять нарядів такої довжини, але, тим не менше, якщо ви будете тримати під руку свою знайому або просто йти поруч, тростина краще використовувати з урахуванням правил етикету XIX століття.
5
У тому випадку, якщо вам потрібно звільнити руку для вчинення будь-якої дії (з кимось привітатися, дістати гаманець, подати гроші продавцю і т.п.), тростина набалдашником вішається на зап'ясті.
6
Слідкуйте за тим, щоб тростину підходила вам по росту, інакше ви ризикуєте заробити викривлення хребта. При опорі на неї ваше плече не повинно опускатися або підніматися, воно повинно знаходитися в рівній позиції. Ручка тростини не повинна створювати навантаження на променезап'ястковий суглоб.
7
Якщо у вас є проблеми зі здоров'ям, і носіння тростини показано вам за медичними показаннями, потрібно носити її з протилежного боку від хворої кінцівки, в цьому випадку навантаження буде розподілятися рівномірно.
Зверніть увагу
Зберігати тростину краще в спеціально зшитому для неї чохлі, не забуваючи періодично протирати її від бруду і пилу і просочувати спеціальними доглядають речовинами.
Корисна порада
Не забувайте про те, що в деяких громадських місцях (на міському ринку, при відвідуванні спортзалу тощо) носіння тростини без наявності відповідних медичних показань може виглядати досить екстравагантно і навіть безглуздо.