Як перевести картинку на пластику. полімерна глина вироби.

Створення біжутерії з пластики - полімерної глини - захоплює дуже швидко. Техніки, використовувані при цьому, самі різні. Це і миллефиори, і мокуме-Гані, і міка-шифт, і філігрань, і трансфер. Трансфер - це переклад картинок на пластику. Про нього і піде мова.
Вам знадобиться
  • - запікається полімерна глина
  • - лист із зображенням
  • - мурашиний спирт
  • - вата
  • - пінцет
  • - гель або лак
Інструкція
1
Розкачайте пласт білої пластики, надайте йому потрібну форму. Виріжте картинку так, щоб її краї повністю перекривали виріб. Щільно притисніть перекладаються картинку особою вниз до пластики. На цьому етапі можна зробити отвори для фурнітури.
2
Змочіть вату в мурашиному спирті і зволожите папір, притиснуту до пластики. Якщо спирту не шкода, ви можете залити ним виріб з переводки. У підсумку папір має бути повністю просякнута спиртом.
3
Візьміть гладкий предмет з тупим кінцем і починайте водити ребром по картинці на пластику, велика увага приділяючи краях. При цьому папір не повинна скочуватися. Саме тому не можна переводити зображення пальцями. Слідкуйте, щоб поверхня переводки завжди була мокрою. Виконайте ці дії кілька разів.
4
В результаті ваших дій папір повинна расслоиться. За допомогою пінцета акуратно захопіть край паперу і дуже обережно зніміть верхній шар. На пластику повинні залишитися тільки чорнило, а в руках у вас - ідеально білий гладкий лист. Після цього до поверхні виробу не торкайтеся. Якщо потрібно підкоригувати форму, будьте дуже акуратні - змастити зображення дуже легко.
5
Тепер запікайте виріб у відповідність з інструкцією. Для «Фимо» температура зазвичай вказується 110-120оС, а час термообробки - не менше півгодини. Втім, воно залежить від товщини виробу. Пластику з перекладеними картинками можна і варити, але при цьому треба кидати в киплячу воду, щоб малюнок схопився відразу. Також при цьому способі не варто варити відразу кілька виробів - при зіткненні в воді вони можуть змастити малюнки один одного.
6
Після повного охолодження виріб шліфують, полірують і наносять лак або шар прозорою або рідкої пластики. Якщо ви виберете другий варіант, потрібно повторне запікання.
7
Крім зазначеного, є ще способи перекладу картинки за допомогою термотрансферного паперу, рідкої пластики, мінерального масла.
Корисна порада
* Початківцям можна порадити м'яку полімерну глину, наприклад, Fimo Soft. * Картинка, яку ви збираєтеся переводити на пластику, повинна бути надрукована на лазерному принтері. Зображення зі струминного принтера просто размажутся. * Переважно використовувати векторний формат, а не растровий. У другому випадку будуть видні пікселі, в першому картинка буде значно чіткіше. * Майте на увазі, що при перекладі зображення буде в дзеркальному відображенні. * Спирт використовуйте тільки мурашиний. Купити його можна в аптеці.