Як намалювати зайця олівцем.

Тварин можна зображувати в самих різних мальовничих техніках. Але будь-який художник повинен освоїти олівець - їм можна зробити швидкий начерк або ретельно виписати структуру вовни, характерний вираз морди й інші особливості кожного конкретного тварини. Спробуйте зобразити олівцем зайця - малювати цього пухнастого звірка дуже цікаво.
Вам знадобиться
  • - планшет;
  • - папір для малювання;
  • - олівці;
  • - ластик;
  • - канцелярський ніж;
  • - паперова серветка.
Інструкція
1
Знайдіть картинки і фотографії із зображенням зайця. Уважно вивчіть їх. Оцініть пропорції тварини, його розміри, форму морди, лап і вух. Виберіть відповідний ракурс, в якому тварина буде виглядати особливо ефектно.
2
Прикріпіть аркуш паперу на планшет - так вам буде зручніше малювати. Проведіть пряму лінію, яка вкаже положення тіла. На одному кінці намалюйте невеликий вертикальний овал - контур голови. Впритул до нього зобразите овал побільше - це позначка для майбутнього тіла зайця. Під переднім овалом покажіть контур двох витягнутих вперед лапок. На голові намітьте довгі, трохи загострені вуха, злегка відведені назад.
3
Огляньте малюнок. Зітріть зайві лінії, візьміть м'який олівець і приступайте до промальовуванні морди. В її нижній частині намітьте велику мочку носа, у верхній - невеликі ледве розкосі очі. Дрібними паралельними штрихами олівця покладіть тінь уздовж спинки носа. Затемните зовнішню сторону вух і зробіть їх кінчики чорними. Зафарбуйте очі і обведіть жирної олівцевої лінією контур рота.
4
Покладіть тіні на передні лапки і верхню частину спини. Зафарбуйте решту фігуру більш легкими олівцевими штрихами. Куточком паперової серветки розітріть грифель, домагаючись плавного переходу тонів.
5
Найважливіший момент - промальовування структури шерсті. Саме від цього етапу залежить краса і жвавість малюнка. Дійте гостро заточеним олівцем з м'яким грифелем. Рівними рухами з помірним натисканням на олівець робіть штрихи, що імітують шерстинки тварини. Пройдіться по контуру тіла зайця і кордонів покладених на шкурку тіней. Кладіть штрихи по зростанню вовни.
6
Візьміть ластик і гостро заточите його куточок канцелярським ножем. Пройдіться по контурах малюнка, повторюючи ластиком рух олівця. Висвітліть внутрішню сторону вух. В очах додайте відблиски, а на мордочці намалюйте вуса. На передніх лапах намітьте чорні кігті.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=tygk-GqhBIk
Корисна порада
Інтенсивність кольору і ступінь прорісовккі начерку можна змінювати за бажанням. Ви можете намалювати тіло схематично, зосередившись на мордочці зайця. Для більшої виразності можна заштрихувати фон, зробивши його рівномірним і однорідним за допомогою паперової серветки.