Як перевести кота на сухий корм.

З приводу шкоди або користі сухого корму для тварин єдиної думки немає. Але заводчики частіше віддають перевагу саме їм, завдяки зручності, невисокою ціною і збалансованому складу, багатому вітамінами. Якщо ж кіт харчується продуктами «зі столу», переводити його на сухий корм потрібно правильно і поступово, щоб не нашкодити здоров'ю вихованця.
Інструкція
1
Вивчіть весь пропонований асортимент котячих сухих кормів в різних цінових сегментах. Приділіть особливу увагу якості, складу, рекомендаціям виробників та строками зберігання, зазначеним на упаковці. Адже після повного переходу на сухий корм тварині вже буде не можна давати натуральну їжу і додаткові вітаміни. Всі необхідні для здоров'я поживні речовини повинні міститися у складі сухого корму. Перевагу, безумовно, слід віддати кормів суперпремиум і преміум класу (Iams, Royal canin, Hills). Не рекомендується поєднувати вологу їжу і такі корми.
2
Переводите тваринного на сухий корм протягом 10-7 днів. Але тільки за умови, що ваш кіт абсолютно здоровий, грайливий і не чекає поповнення потомства. Ветеринари рекомендують перед зміною раціону звернути увагу на звички кота. Якщо він завжди п'є мало води, переклад такої тварини на сухий корм небажаний, в іншому випадку можуть постраждати сечовий міхур і нирки. Достатня кількість рідини такі кішки отримують зазвичай з вологої їжі. Однак є один нескладний спосіб: на перших порах злегка розмочуйте «сушку» для свого вихованця.
3
Перший час не звертайте уваги на зазначену на упаковці котячого сухого корму дозування. У перші два дні підсипте до традиційного раціону новий корм. Цілком вистачить 10-15 «сухариків». Розмочуйте корм в їжі, кидаючи його безпосередньо в миску. Уважно стежте, щоб у кота завжди була в достатній кількості свіжа вода. В майбутньому ваш вихованець, який живиться одним сухим кормом, має випивати води в чотири рази більше з'їденого корму. В іншому випадку зростає ризик розвитку у тварини сечокам'яної хвороби, особливо у самців.
4
Збільшуйте щодня вдвічі кількість додається, попередньо розмоченого корми, а обсяги натуральної їжі пропорційно скорочуйте. Якщо протягом декількох днів кіт залишає корм не зворушеним в мисці, змініть виробника і спробуйте насипати «сухарики» без розмочування, окремо.
5
До десятого дня виключіть з раціону всі інші продукти, залишивши тільки сухий корм. Чи не підгодовуйте вихованця зі столу і не віддавайте йому залишки своєї їжі. Тепер кіт повинен бути повністю переведений на сухе харчування.