Чому тварини линяють навесні.

Весна - час цвітіння та оновлення природи, і тваринний світ теж бере в цьому активну участь. Зимова пухнаста шерсть замінюється на гладкий шовковий річний наряд.
Інструкція
1
Весняна линька присутній у тварин і у птахів. Зміна оперення повинна відбуватися поступово, оголених ділянок бути не повинно. Завдяки линьки, до літа у птахів пропадає пух, який зігрівав їх взимку. До того ж оперення повністю оновлюється, старі та пошкоджені пір'я замінюються новими і здоровими.
2
Зазвичай під час линьки стан птахів погіршується, вони можуть втратити здоровий сон. Активніше починає використовуватися кальцій і сірка, тому в цей період кістки найбільш крихкі, посилюються обмінні процеси. Місце втрати пера може почати кровоточити через крововилив в перовую сумку.
3
На процес зміни оперення впливає не тільки пора року, а й вид птаха, температура і вологість повітря. Папуги не так гостро реагують на линьку, їх стан практично не змінюється. Комахоїдні і хижі птахи можуть втрачати оперення через стрес, не беріть занадто часто свого вихованця на руки.
4
У ссавців линька проходить два рази на рік - навесні та взимку. Навесні тварина позбавляється від зайвої вовни, яка не давала замерзнути взимку. В теплу пору року хутро служить захистом від паразитів, інфекції і сонячних опіків. Шерсть тварин ділиться на два види: основні волосся (найдовші і жорсткі) і другорядні (вони більше схожі на пух).
5
Природна весняна линька ніяк не позначається на стані тварини. Шерсть залишається блискучою, волоски не ламаються. Позасезонна зміна хутра характеризується надто великою втратою вовни (коли волосся вилазять жмутами), хутро стає тьмяним і ламким. Це може бути симптомом якогось захворювання, що знаходиться вже на пізньому етапі.
6
Дикі тварини і вихованці, які живуть у дворі, линяють тільки два рази на рік. Звірі, що містяться в квартирі або іншому замкнутому просторі, можуть втрачати шерсть цілорічно. Це пов'язано з тим, що природні ритми кімнатних тварин порушені, линька стає уповільненою, весняна плавно переходить в зимову.
Зверніть увагу
З настанням весни наступають зміни і в житті тварин. Білочка змінює свою сіру шубку на яскраво-руду. Навесні змінює колір шубки і заєць. Свою красиву і теплу білу шубу він знімає і одягає менш помітну на землі - сіру. Навесні снігу майже немає, і білий колір співслужив б косоокому погану службу. Легко помітили б його і вовк, і лисиця.