Як потрапити в Долину нарцисів.

Долина нарцисів - біосферний заповідник у Закарпатті і найбільший в світі природний масив цього рідкісного, занесеного в червону книгу України рослини. Його поява вчені відносять ще до льодовикового періоду. Ймовірно, нарцис потрапив на рівнинну місцевість разом з зійшов з гір пластом землі. Рослина успішно акліматизувалося і виростає там і донині.
Інструкція
1
Нарцис вузьколистий - гірський квітка, зростаючий зазвичай на висоті 1100-2060 м. Подібні природні масиви в даний час є рідкістю і збереглися лише в Румунії, деяких Балканських країнах і в Альпах. Всі вони розташовані в горах, на висоті не менше 2 тисяч метрів над рівнем моря. Долина нарцисів у Закарпатті - явище унікальне. Вона розташована на рівнинній місцевості, на висоті близько 200 метрів над рівнем моря і займає площу 257 га. Це найбільша в світі реліктова популяція дикорослого вузьколистого нарциса.
2
В ХIХ столітті місцевість, в якій розташована долина нарцисів, належала Австро-Угорської імперії і вже тоді ретельно охоронялася. Пізніше ці землі відійшли Чехословаччини, і частина їх була продана жителям Хуста - міста, розташованого в 4 км від долини. В ХХ столітті унікальна реліктова поляна ледь не була знищена. На жаль, 50 га все ж було розорано. З 1992 року долина входить в міжнародну мережу біосферних заповідників ЮНЕСКО.
3
Цвітіння нарцисів може припадати на різний час. Це залежить від погодних умов. Зазвичай перші рослини зацвітають перед першим травня. Якщо весна в Закарпатті рання, то дня на 3 раніше. Пік цвітіння припадає на другу половину місяця. Щорічно в цей період долину відвідує більше 10 000 туристів. Територія заповідника відкрита для відвідування з 8.00 до 21.00 щоденно. Вхід платний - 12 гривень для дорослих, 6 - для школярів та студентів. Заповідник має безкоштовну автостоянку. Правда, місткість її невелика.
4
Дістатися до долини нарцисів можна таким чином: від Києва до Мукачева - поїздом. Ціна залізничного квитка 100 грн. Далі автобусом до Хуста. Ціна-20 грн. Потім на маршрутці до села Кіреші - ціна 2 грн. Переночувати можна в готелі в Хусті. Однак житло краще забронювати заздалегідь.