Як підготувати газон до літнього сезону.

Газон - це спеціально створений килим з трави, який вимагає ретельного і постійного догляду. Навесні необхідно провести підготовчі роботи, які допоможуть вашому газону протягом усього літнього періоду бути у відмінному стані.
Вам знадобиться
  • - віялові граблі;
  • - вила;
  • - пісок;
  • - перегній;
  • - земля;
  • - суміш трав;
  • - зола;
  • - азотні добрива.
Інструкція
1
Сувора зима і негативні погодні умови можуть негативно позначитися на зовнішньому вигляді газону, тому навесні ви повинні особливо ретельно подбати про реставрацію і ретельного догляду.
2
Як тільки грунт достатньо підсохне, проведіть прочісування газону віяловими металевими граблями. Робіть це дуже акуратно. Газон чистять в двох напрямках, спочатку по всій довжині, потім по всій ширині. Це допоможе видалити сміття і торішнє листя, відкрити і провітрити поверхню газонної галявини. У той же час ви спушите верхній шар грунту і допоможете пройти волозі в нижні шари, що сприятиме розвитку злакових трав.
3
Якщо грунт сильно ущільнена, їй потрібна велика аерація. Доступ повітря в нижні шари можна відновити, якщо провести проколювання. Для цього використовуйте п'ятизубчаті вила, занурюйте їх на глибину 20 см, злегка піднімаючи дерен. Проколювання повторюйте на відстані кожних 10-15 см.
4
Нерідко після зими на газоні можна побачити мох, який утворюється в результаті застою води через занадто щільної грунту. Щоб розростання моху придушити, внесіть по всій поверхні газону деревну золу з розрахунку 100 г на 1 квадратний метр. Після внесення золи повторно пройдіться по газону віяловими граблями. Одночасно з внесенням золи навесні можна підгодувати газон азотними добривами.
5
Пошкоджені місця газону засипте дернової землею, внесіть пісок і перегній, зробіть підсівши насіння. Найбільш підходить суміш з насіння трав, які проростають дуже швидко.
6
В теплу пору року проводите стрижку газону 2 рази на тиждень і систематичне дощування. Якщо ви не будете цього робити, ваш газон буде рідкісним і негарним, так як полеглі трава починає пріти і псує все газонні трави. Після кожної стрижки прибирайте залишки трави віяловими граблями.