Як навчити дитину читати по складах. ігри допомагають навчиться читати по складах.

Навчання читання, як і будь-який інший процес навчання дитини , має бути захоплюючим. При цьому потрібно не тільки використовувати його інтерес, а й вміти цей інтерес підігрівати, щоб малюк з нетерпінням чекав наступного сеансу читання. А це можливо тільки в процесі гри.
Інструкція
1
Існує безліч методик навчання дитини читанню, але якою б геніальною не була ваша методика, не змушуйте вчитися дитини насильно і тим більше не сваріть його за невдачі. Так ви можете сформувати тривалий огиду дитини до занять з книгою. Все, що вам потрібно - це любов, терпіння, фантазія і послідовність навчання. Нехай гра, яку ви придумаєте, буде не тривалою, але дієвої і регулярної.
2
Запропонуйте дитині пограти в «Букви - дружні хлопці». Кожна буква стає живою. Букви дуже дружать і разом складають одне слово. Буковки біжать один до одного назустріч «Д» біжить до «А». Простягніть звуки разом: «Д-Ааа». Часу на таку вправу піде пара хвилин, тому використовуйте таку гру скрізь, де можна: у транспорті, малюючи букви на склі, на кухні, на дивані. Дитина повинна звикнути пов'язувати окремі букви в склади і в слова.
3
Ще одна гра, назвемо її «Знайди брата і сестру». Прочитаний склад, який малюк знає, чи ви йому показали, він повинен знайти в журналі, газеті, навіть на вивісці. Обов'язково хвалите його за те, що у нього виходить і підбадьорюйте, якщо він не може знайти. Ця вправа дозволяє візуально звикнути до буквосполученням.
4
Коли малюк освоїть склади і почне читати по слогам, допомагайте йому, читаючи вголос і роблячи наголоси в потрібних словах, іноді гіпертрофовано виділяючи інтонацією там, де це потрібно. Дочитувати казку до самого кульмінаційного моменту і зупиняйтеся. Не змушуйте читати, просто скажіть, що вам треба відійти, а він нехай поки подивиться книжку. Якщо він дочитає її, то похваліть, і щиро попросіть розповісти, чим все закінчилося.
5
Постарайтеся повернути навчання таким чином, щоб читання було для дитини не обов'язком, а нагородою, тоді нетерпіння дитини буде винагороджено, і він випробує лише позитивні емоції.
Зверніть увагу
Як навчити читати по складах. Частина 1. Спершу зупинимося на двох помилках: перше - щоб навчиться читати потрібно вивчити букви, друге - щоб читати потрібно обов'язково знати всі букви. Отже, перше оману дуже явно видно тим батькам, які вивчили букви - а дитина не читає, і ніяк цей процес зрушити з мертвої точки не можна. Тут є маленький секрет, щоб читати потрібно не тільки вивчити літери, а й вивчити склади!
Корисна порада
Як навчити дитину читати по складах? Можливо й таке, що ваш малюк не проявить інтересу навіть якщо ви зробите або скачаєте в інтернеті самі, самі кращі, красиві картки з буквами. Ні в якому разі не змушуйте вашої дитини насильно щось робити. - "Повторюй за мною, я кому сказала повторюй за мною." Як навчити дитину читати по складах? Коли ж це все таки станеться, і ваша дитина спокійно називатиме всі букви алфавіту. Ви поступово можете переходити до вивчення складів.