Як відкрити аптеку.

Здоров'я росіян погіршується рік від року, і як наслідок з'являється все більша кількість аптек, покликаних задовольнити потреби покупців. Але процедура відкриття свого фармацевтичного бізнесу з кожним роком стає все складніше і складніше.
Інструкція
1
Все аптеки діляться на звичайні, які займаються лише продажем медикаментів, і спеціалізовані, в чию компетенцію входить виготовлення препаратів та відпустку їх за встановленими цінами. Види послуг, список вимог до організації і список ліків, дозволених до продажу, для цих двох видів аптек значно різниться.
2
Найбільший прибуток приносять ті аптеки, які здатні окупитися в перші шість-вісім місяців роботи. Дуже важливим є те, що звичайний пункт продажу медикаментів може бути тільки структурним підрозділом спеціалізованої аптеки. А це означає, що спочатку доведеться зайнятися організацією більш складного виду фармацевтичних послуг, який зазвичай окуповується за півтора-два роки.
3
Для відкриття власної аптеки вам знадобиться приміщення, площа якого складає не менше 100 квадратних метрів, де вам потрібно розташувати виробничі, адміністративно-господарські та санітарно-побутові приміщення, які повинні відповідати всім необхідним умовам і вимогам.
4
При проведенні ремонту приміщення потрібно використовувати спеціальні технології, вартість яких доходить до 10-15 тисяч доларів без урахування дизайнерських вишукувань. Крім того, вам знадобляться кошти на первинну закупівлю товару, виплату зарплати співробітникам, оформлення документації та інше. При наймі працівників важливо пам'ятати, що на керівних посадах мають перебувати провізори, які працюють за фахом щонайменше близько трьох років. Завідувач аптекою - посада особлива, в його компетенції контроль асортименту вашої установи, тому кандидата на цю вакансію треба підбирати особливо ретельно.
5
Не розраховуйте на те, що ваша аптека відразу почне приносити прибуток. Важливо, щоб вона була розташована на «ходовому» місці, наприклад, біля зупинки громадського транспорту. Якщо ж ваше фармацевтичне справа включає в себе виробництво медикаментозних препаратів, місце не матиме такого важливого значення.
Фармацевтичний ринок сьогодні розвивається динамічно і активно, і при цьому він ще далекий від перенасичення. Відкриття інтернет-аптеки увазі солідні вкладення і серйозні адміністративні бар'єри. Однак такий бізнес досить швидко окупається і приносить стабільний дохід.
Вам знадобиться
  • - стартовий капітал;
  • - ліцензія;
  • - приміщення;
  • - сертифікований персонал;
  • - створення сайту.
Інструкція
1
Якщо у вас вже є роздрібна аптека, процедура відкриття аналогічного інтернет-бізнесу значно спрощується. Але якщо ви новачок в такій справі, перш за все вам необхідно зайнятися отриманням дозвільної документації. Для відкриття аптеки необхідно отримання ліцензії на роздрібну торгівлю медичними і фармацевтичними препаратами. Керувати аптекою може тільки сертифікований провізор з сумарним стажем роботи не менше трьох років.
2
Знайдіть приміщення площею не менше 60 м ?: саме такий на сьогоднішній день офіційний мінімум для відкриття аптеки. У випадку інтернет-бізнесу ви економите на торговій площі, проте складські приміщення повинні бути обладнані згідно з усіма стандартами Міністерства охорони здоров'я. Уважно ознайомтеся і застосуєте всі необхідні вимоги: від матеріалів оздоблення стін до приладів контролю параметрів повітря.
3
Зареєструйте свій домен, вибравши просте і запам'ятовується назва. Після цього придбайте хостинг - послугу з розміщення ваших файлів на вибраному сервері. Паралельно вам необхідно зайнятися розробкою безпосередньо скрипта вашої інтернет-аптеки . Таке завдання, як і подальшу технічну підтримку сайту, краще довірити професіоналам. Компанія, яка створила вам сайт, може допомогти і в його просуванні в мережі.
4
Забезпечте зручну навігацію по сайту. Меню повинно бути зрозуміло для відвідувачів будь-якого рівня. Кожна товарна позиція повинна розкриватися в окремій вкладці, причому інформація про ліки повинна бути максимально повною. Краще розмістити офіційну анотацію на неї, а також ввести функцію відгуків про даний препарат.
5
Забезпечте ефективну систему зворотного зв'язку. Найміть фармацевта, який буде відповідати на звернення користувачів. Краще, щоб такий фахівець був завжди на зв'язку: за допомогою ICQ, гарячої телефонної лінії або онлайн-спілкування на вашому сайті. Грамотна робота консультанта здатна збільшити прибуток на 30%, оскільки саме цей співробітник може орієнтувати покупця по препаратам, давати рекомендації, підбирати заміну відсутнім ліків.
Зверніть увагу
Відстежуйте рівень цін на основні препарати. Слідкуйте за тим, щоб ціна не була надто низькою, інакше це може викликати підозру у покупців.
Корисна порада
Оскільки ліки можуть знадобитися дуже терміново, організуйте цілодобову доставку. Визначте мінімальну суму чека, при якій доставка буде безкоштовною для клієнта.